Sevdiğiniz Birine Hanım Ya Da Bey Demek

Sevdiği birisine hanım ya da bey demek zorunda olmak daha çok işyerlerinde çalışan insanların memnuniyetsizliği olan trajik bir olaydır. Sevdiğiniz bir insana elbette ki ismiyle hitap etmek güzeldir ya da ikinizin de anlaşabildiği bir hitap biçimi idealdir. Fakat bey veya hanım gibi üst-alt ilişkisini ifade eden hitap şekilleriyle hitap etmek, ne kadar istemediğiniz bir durum olsa da yapmalı ve demelisinizdir.

İlginizi Çekebilir:  Kelime Uydurukçuluğu

Ve bazen öyle durumlar olur ki sevdiğiniz birine bey veya hanım dememek elde değildir. Demek zorundasınızdır. Büyük yaş farklılıkları yoktur ama hiyerarşik olarak sizin bey veya hanım demek zorunluluğunuz vardır. Ve bunu demekten kendinizi alamazsınız iş hayatının haricinde de bu böyle.

Aynı zamanda, bu söyleme şekli yavaş yavaş siz ne kadar farklı düşünseniz de zihninizi bey ve hanıma alıştırır. Onun sizden hep daha üstün olacağı fikrine kapılırsınız. Kötü bir şeydir bu ama uzun süre bey ve hanım demek insanı karamsarlığa kapılmasına yol açtığı da bir gerçektir.

İlginizi Çekebilir:  İlgisizlik Sevgiyi Bitirir

İlişkinizi ideale yakın bir konuma getirmek için öncelikli yapmanız gereken en önemli şey bey ve hanım demeyi bırakmaktır. Bu iş hayatında olmaz ama başka bir yerde başka bir zamanda olur. Bazen şöyle durumların olduğu da olur: İşinizden çıkarsınız, istifa edersiniz ama hala bey ya da hanım demek zorundasınızdır.

İlginizi Çekebilir:  Kısırlı Hanım Teyze Oluşumları

Öte yandan İlişkilerin bey ve hanım çerçevesinde ilerleyemeyeceğini bilmek gerekir. İnsanlar sürekli olarak bey ve hanım diyeceği insanlarla ideal birliktelikler gerçekleştiremezler. Bunun için yukarıda da belirttiğim gibi hanım ve bey hitap şeklini kesmek gerekir. Velhasıl hiyerarşi kötü bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce