Sevim Tanürek Kimdir? Nasıl ve Ne Zaman Öldü? Ölüm Nedeni Nedir?

Muharrem İnce’nin Elazığ’da yaptığı konuşma gündeme bomba gibi düştü. Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanal 7’de yayınlanan İskele Sancak isimli programda “çalıştırdığı eski dershanede öğretmenlerin sigortasını yatırmadığı” iddiasına İnce, Elazığ’daki mitinginde “istersen Sevim Tanürek cinayetini konuşalım” diyerek cevap verdi. Muharrem İnce’nin bu çıkışının ardından Sevim Tanürek gündem oldu ve dün itibariyle arama motoru Google’da 20 binin üzerinde arama aldı. Peki Sevim Tanürek Kimdir? Neden gündem oldu? İşte biyografisi. 

1 Mayıs 1998 günü saat 11.45 civarında Şişli Abide-i Hürriyet caddesinde şu anda Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Burak Erdoğan bir kazaya karışmış ve bu kazada Türk Sanat Müziği sanatçısı olan Sevim Tanürek hayatını kaybetmişti. 

34 ABR 93 plakalı Opel marka aracıyla Sevim Tanürek’in ölümüne sebebiyet veren Burak Erdoğan, “Dikkatsizlik ve Tedbirsizlik ile Hayati Tehlike Teşkil Edecek Derecede Yaralamaya Sebebiyet Vermek” suçundan Asliye Ceza Mahkemesi’nde TCK 459/2 maddesi uyarınca 3 aydan 20 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Buket Önyürü Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Evli mi?

Söz konusu kazaya ilişkin yargılama sürecinde kazayı yapan taraf olan Ahmet Burak Erdoğan tamamen suçsuz bulunmuş ve suç (8/8) Türk Sanat Müziği sanatçısı olan Sevim Tanürek’e yüklenmişti. Kazada sorumlu olan tarafın bildirildiği bu rapor, aynı daire tarafından 20 Ocak 2000’de onaylandı. 2 Haziran 2000 tarihinde yapılan duruşmada ise Ahmet Burak Erdoğan’ın tahliyesine karar verildi. 

Sevim Tanürek Kimdir? 

1934 yılında dünyaya gelen Klasik Türk Müziği sanatçısı Sevim Tanürek, 1950-1959 yılları arasında TRT Ankara Radyosunda çalıştı. Daha sonra buradaki görevinden ayrılarak çeşitli sahne çalışmaları yapmaya başladı. Tanürek’in çok sayıda 45’lik plakı ve Karma Turka serisinden “Hicran” isimli bir albümü vardır. Tanürek 16 Mayıs 1998’de bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. 

Erdoğan’ın En Büyük Oğlu Ahmet Burak Erdoğan Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Kaza Nasıl Oldu? Tanürek Nasıl Öldü? 

11 Mayıs 1998’de yayalar için yeşil ışık yandığı sırada yaya geçidinden karşıdan karşıya geçerken bir trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Alman Hastanesi’nde yoğun bakıma alındıktan sonra beyninde ödem oluşması ve beyin kanaması riskine karşı ameliyat edildi ve suni solunum cihazına bağlandı. Hastanede kaldığı süre boyunca hayati tehlikeyi atlatamayan ve durumu giderek ağırlaşan Tanürek, beş gün sonra yaşamını yitirdi.[2

İlginizi Çekebilir:  Gökberk Demirci Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

11 Mayıs 1998 günü Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde yayalar için yeşil ışık yandığı esnada karşıdan karşıya geçerken bir trafik kazası sonucu ağır yaralandı. Sevim Tanürek daha sonra Alman Hastanesine kaldırıldı ve burada yoğun bakıma alındı. Beyninde oluşan ödem ve beyin kanaması riski olduğu için ameliyat oldu ve suni solunum cihazına bağlandı. Tanürek, hastanede kaldığı süre boyunca hayati tehlikeyi atlatamadı ve 16 Mayıs 1998’de hayatını kaybetti. 

Öte yandan Sevim Tanürek’in gündeme geldiği Elazığ mitinginde yaptığı konuşmada Muharrem İnce şu ifadelere yer verdi: 

“Tam 20 sene öncesine gitmişler. Diyorlar ki dershane öğretmenlerinin primini ödememiş. Emekli öğretmenler için yapılan sigorta onlara bir fayda sağlamaz. O yüzden o paranın yatması yerine kendine verilmesini isterler. Bunun hakkında ceza geçmiş mi devlet? Ödemiş miyiz? Ödemişiz. Eski defterleri açma. Açarsan altında kalırsın. Dershanede ceza kesilmiş 20 sene önce? Nolmuş? Ödenmiş bu ceza. İstiyorsan gel Sevim Tanürek cinayetini araştıralım.”

İlginizi Çekebilir:  Gülderen Güler Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara