Biyografi

Sibel Özdemir Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Sibel Özdemir kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sibel Özdemir’den söz edeceğiz.

Sibel Özdemir Kimdir?

  • Siyasetçi.

10 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Sibel Özdemir, milletvekili ve yazar olarak bilinir. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamlayan Sibel Özdemir, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme (Finans) alanında almış; doktora derecesini ise Marmara Üniversitesinde Uluslararası Ekonomi alanında elde etmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi ve öğretim üyesi olarak görev yapan Sibel Özdemir, akademik çalışmalarını Avrupa Birliği’nde hukuk, ekonomi ve ticaret alanlarında yoğunlaştırmıştır. 26. dönemde CHP’den İstanbul milletvekili seçilen Sibel Özdemir, Meclis içerisinde ise Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyeliği, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur. Sibel Özdemir, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Fransızca bilmektedir. Bekardır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Sibel Özdemir, siyasi çalışmalarına Cumhuriyet Halk Partisi bünyesinde devam etmektedir. Sibel Özdemir hakkında merak edilen aslen nereli, annesi abbası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipeda.org, Sibel Özdemir, erişim tarihi: 25 Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.