Silivri Cezaevi Telefonlarında Bekleme Müziği Olarak “Dombra” Çalıyor

Silivri Cezaevini arayanlar için minik bir sürpriz var. Silivri Cezaevini mahkumlarla görüşmek için aradığınızda AK Parti’nin seçim müziği olan “Dombra” çalıyor. Dombra, bir dönem 2014 seçimlerine damgasını vuran ve daha sonra Diriliş Ertuğrul dizisinin jenerik müziği olan Dombra, şimdilerde bir hapishanenin hem de siyasi suçluların sıklıkla içinde bulunduğu bir hapishanenin bekleme müziği oldu.

İlginizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Soylu’nun İstifasını Kabul Etmedi

“Aman ne var bunda” demek sığlıktan başka bir şey değildir. Neden bir seçim müziği bir hapishane telefonunun bekleme müziği seçilsin ki?

Ben bu olayı Silivri’de yatan tutukluların genellikle muhalif kişilikler olmasına bağlıyorum. Kesinlikle bu bilinçli olarak seçilmiş bir şey. Bizzat üzerinde durulmuş, özenle seçilmiş ve çok uç olmamak kaydı ile bu müzik uydurulmuş.

İlginizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanlığı Korumalarından “Yol Neden Kapalı” Diyen Avukata İşkence

Bir ülke düşünün ki 1984, bir ülke düşünün ki Prens, bir ülke düşünün ki Leviathan ve bir ülke düşünün ki her geçen gün diktatör testine tabi tutulsun. Mesela diktatör testi demişken. Deniyor, sürekli deniyor. Olacak mı, oluyor mu? Yavaştan yavaştan alıştırmaya ve uysallaştırmaya çalışıyor. Yarın ne olacak? Yarın yine kim, ne ve nasıl değişecek?

İlginizi Çekebilir:  Önder İrevül Kimdir? Atatürk’ün Adı Anılmadığı İçin Salonu Terk Eden İrevül Açığa mı Alındı?

Hiçbir şey bilmiyoruz. Bu küçük örnekler yarın büyüyecek. O zaman Sezen: İşte biz o gün tükeneceğiz.

Konuyla ilgili video aşağıdaki gibidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri