Sinem Güngör Kimdir?

Sinem Güngör. Türk şarkıcı ve bestekar. Kadıköy Karga Bar, Sofar İstanbul gibi yerlerde çıkan yetenekli sanatçı, oldukça samimi havasıyla dikkat çekiyor. Sinem Güngör kimdir? Müzik kariyerine nasıl başladı? Tüm yönleri ve hikayesiyle Sinem Güngör.

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde 1990’da doğan Sinem Güngör, ilk bestesini sekiz yaşında yaptı. Kendi kendini yetiştiren ve ‘şarkıcı olacağım‘ diyen Güngör, eve aldığı kasetlere kayıt almaya başladı ve bu mini-sanatçı eğilimi onun ileride netleştirdiği şarkıcı olma basamağının ilk adımıydı. İlkokulda sene sonu gösterilerinde sahne sırası onundu. Güngör’e göre ilk profesyonel müzik kariyeri orada başlamıştı.

Daha sonra konservatuar okumayı kafasına koyan Sinem Güngör, kendi deyimiyle ‘hayatın onu sürüklediği yönde’ düz liseye kaydoldu. Fakat lisede tanıştığı arkadaşları ile bir müzik grubu kuran Sinem Güngör, KASDAV Liseler Arası Müzik Yarışmasına çok sevdiği müdürü (!) yüzünden katılamadı. Derken üniversite telaşı gelmiş ve lisedeki grup da dağılmıştı.

Elinde bir tek besteleri kalan Sinem Güngör, GarageBand’i buldu. Çalışmalarını SoundCloud’a kaydeden Sinem Güngör bestelerini burada sakladı.

Daha sonra Sofar‘dan teklif alan Güngör, hatırı sayılır bir kitleyi de etrafında toplamayı başardı. Güngör’ün aynı zamanda Pasaj Müzikten çıkan Single’ları da oldu.

Kendi bestelediği şarklıların yanı sıra popüler şarkıları da ‘cover’layan Güngör özellikle Denize Doğru, Metris’in Önü ve Uğurlama gibi parçalarıyla büyük beğeni topladı.

Şimdilik sadece arkadaşları ve çıktığı yerlerde tanınan yetenekli şarkıcı Sinem Güngör’ün ilerleyen günlerde Türkiye’nin önde gelen şarkıcı ve sanatçılarından biri olmasını, müzik kariyerindeki başarı merdivenlerini hızla tırmanmasını diliyoruz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi