Biyografi

Şirin Öten Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Evli mi?

Şirin Öten kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Şirin Öten’den söz edeceğiz.

Şirin Öten Kimdir?

  • Oyuncu.

25 Haziran 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Şirin Öten, oyuncu olarak tanınmaktadır. 1990 ile 2001 yılları arasında Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde görev alan Şirin Öten, bu kurum bünyesinde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak birçok oyunda oynamıştır. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde tamamlayan Şirin Öten, sonrasında İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde eğitim almıştır. Bu zamana kadar birçok projede rol alan Şirin Öten, oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Şirin Öten, aynı zamanda FOX TV ekranlarında yayınlanan Kusursuz Kiracı adlı dizide rol almıştır. Başarılı oyuncu Şirin Öten hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • sinemalar.com, Şirin Öten, erişim tarihi: 4 Eylül 2022
  • tiyatrolar.com.tr, Şirin Öten, erişim tarihi: 4 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi