Cevat Akşit’ten İlginç İddia: Fethullah Gülen Öldü

Cevat Akşit, bir haber sitesine yaptığı açıklamada Fethullah Gülen’in öldüğünü hatta mezarının yerini de bildiğini iddia etti. 

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Superhaber TV’ye yaptığı açıklamalarda şaşırtıcı ifadelere yer verdi. Cevat Akşit, Fethullah Gülen’in öldüğü iddiasında bulundu. Akşit, Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen’in öldüğünü ve bir Yahudi mezarlığına gömüldüğünü belirterek “yok oldu gitti” açıklamalarında bulundu. 

Cevat Akşit Superhaber TV muhabirine, “Gizli şeyleri söyletiyorsun bana. FETÖ öldürüldü, sağ değil. Yaşamıyor şu anda Yahudi mezarlığında mezarı da” ifadelerine yer verdi. 

İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit Fethullah Gülen ile ilgili olarak şu iddialarda bulundu: 

“Yoksa bizim polis onu getirecekti Türkiye’ye, şimdi onun öldüğünü biliyor bizim polislerimiz. Burada papaz var ya bir tane ‘onu vermezseniz biz de bunu vermeyeceğiz’ diyorlar. Öldürdüler onu, çoktan öldü. Öldüğü yeri de biliyorum ben; New Jersey’de… Yahudi mezarlığında gömüldü. İstihbaratta adamın var mı, özel konuşabileceğin. 

Cevat Akşit Kimdir? 

1938 senesinde Denizli’de dünyaya gelen Cevat Akşit, Kanal 7, TV 5, Semerkant TV gibi televizyon kanallarında yayınlanan dini içerikli programları ile tanındı. Yüksek İslam Enstitüsü ve Hukuk Fakültesi mezunu olan Cevat Akşit, 4 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay: Gezi’yi Mumla Arayacaksınız!

Cevat Akşit’in İddiaları Çok Konuşuldu

27 Temmuz itibariyle Google Trendlere düşen “Fethullah Gülen Öldü” söz öbeği 50 binden fazla arama aldı. Fethullah Gülen’in öldüğü yönündeki iddialar sosyal medyada da günün en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer aldı. Rahip Brunson’un iadesinin tartışıldığı bu günlerde Cevat Akşit’in bu açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Fethullah Gülen’in hayatta olduğuna dair herhangi bir karşı açıklamanın yapılmamış olması da kuşkuları iyice artırdı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara