Sizleri Allah ve Resulün Gemisi Olan Ak Parti’ye Davet Etmek İstiyoruz

Gözlem Gazetesi’nin haberine göre Bitlis’te olduğu belirtilen bir toplantıda konuşan AKP’li bir yetkili, konuşması sırasında skandal sözlere imza attı ve ” Sizleri Allah ve Resulün gemisi olan Ak Parti’ye davet etmek istiyoruz” diye konuştu. Başta Ekşi Sözlük olmak üzere pek çok sosyal medya kanalında da söz konusu skandal sözler tartışıldı.

Hazreti Muhammed’in ‘insanlar liderlerinin tuttuğu din üzerinedir” hadisinden de söz eden AKP’li kişi, salondaki kalabalığı Allah ve Resulünün gemisi olan AK Parti’ye davet etti.

Daha önce de benzer skandallar gündeme gelmiş ve söz konusu skandallar çok konuşulmuştu. AKP’li İsmet Yılmaz, ”Ak Parti’ye oy verirseniz cennette berat belgeniz hazır” diyerek seçmenlerden oy istemişti.

İsmet Yılmaz’ın bu sözleri sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri olmuş ancak Yılmaz’ın bu konuşmasının üzerinden çok geçmeden benzer bir skandal daha yaşanmıştı.

AKP Şanlıurfa milletvekili Kasım Gürpınar da ”bize oy verirseniz mahşerde hesap yok” diyerek Urfalılardan oy istemişti.

AKP’nin oy için dini bütünüyle siyasete alet etmesi, pek çok kişide tepkiye neden oldu. Sosyal medyada görüşlerini bildiren kullanıcılar AKP hakkında da açıklamlarda bulundular.

(Sizleri Allah ve Resülünün Gemisi Olan Ak Parti’ye Davet Ediyoruz” başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı beğendiyseniz aşağıda bulunan paylaşım butonlarını kullanarak yazıyı paylaşabilirsiniz. Detaylı bilgiler ve daha fazlası için sitemizin ”Gündem” kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: