Snatch (Kapışma) Filmi Hakkında Detaylar, Yorumlarım

Bir film hakkında yazı yazmayı bırakın kısa bir yorum yapmam için bile filmin çok güzel olması gerekir. Film konusunda çabuk sıkılan ve seçici bir insanım. Fakat dün bir film izledim ve hayran kaldım ‘Kapışma filmi’ başrollerinde  Jason StathamBrad PittBenicio Del Toro gibi ünlü isimlerin yer aldığı bir film. Zaten filmdeki oyuncuların profesyonelliği film hakkında hemen bir ön izlenim yaratıyor. Kapışma filmi 2000 yılı yapımı bir film. Guy Ritchie yönetmenliğini üstlenmiş. 

Şimdi hemen size spoiler vermemeye dikkat ederek Snatch filmi hakkında genel bir özet vermeye çalışayım. Jason Statham filmde ‘Türk’ lakabıyla oynuyor ve ünlü bir mafya babası olan Tuğla Kafa’yı bir maç düzenlemek için ikna ediyorlar. Ortağı Tommy ile karakterleri pek uyuşmasa da Türk baskın karakteriyle durumu ele alarak düştükleri belalı işlerden kurtulmaya çalışıyor. Anlaştıkları boksör çingene Micky ise istenilen şekilde hile yapmaz ve kendi kafasına göre oynar bu durum Türk ve ortağının gerçekten başına sokacaktır. Bu sırada çalınan 86 karatlık elmasın Londra’da mafyalar tarafından aranmaya başlamasıyla olaylar daha da karmaşık hale gelir.

İlginizi Çekebilir:  The Old Guard, Netflix’in En Çok İzlenen Yapımı Oldu

Filmin en güzel yani bir mafya filmi olmasına rağmen tüm geçen olayları bir kara mizah ile renkli bir şekilde ele almış olmaları. Daha önce buna benzer bir film izlememiştim ve izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Eğer filmi izlediyseniz film hakkındaki kişisel yorumlarınızı yazının altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Ayrıca film imdb sıralamasında ilk 100’e girmeyi de başarmış.

İlginizi Çekebilir:  Emmy International Ödülü Nedir? Kimlere Verilir? Haluk Bilginer'in Aldığı Ödül Ne?

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara