Otomobil

L200 OD Off Ne Demek?

Önceki makalelerimizde özellikle off road sürüşleri için en çok tercih edilen pick up sınıfı araçlardan olan Mitsubishi L200 hakkında arıza çözümlerinden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise bir arızadan değil, özellikten bahsedeceğiz. Aracı yeni aldıysanız muhtemelen kadrandaki “OD off” yazısı gözünüze çarpmış ve merak etmişsinizdir. Şimdi gelin bakalım bunun ne anlama geldiğini birlikte öğrenelim.

OD off demek, aracın yüksek hızlarda son vitese geldiğini ifade etmektedir. Bu özellik şanzıman yapısında çalışarak size otoban gibi yüksek hızlara çıktığınız yollarda yakıt tasarrufu sağlar. Sistem mekanik olarak çalışır ve performansta bir değişiklik yaratmaz. İngilizce over drive (aşırı sürüş, yüksek sürüş) kelimesinin kısaltılmış halidir.

Rakip arazi sınıfı araçların çoğunda buna benzer bir özellik bulunmadığından, L200’ün diğer araçlara fark attığı bir işlev olarak görebilirsiniz. Ayrıca sistemi vites kutusu üzerinden kapatmak bazı modellerde mümkündür. Kapatmanın ekstra bir faydası olmayacağından dolayı önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi