Spor

Uzay Takımı Nedir? Hangi Takımlara Denir?

Uzay takımı nedir, hangi takımlara uzay takımı denir? Daha önceki yazılarımızda futbolla ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “uzay takımı” kavramından söz edeceğiz.

Uzay Takımı Nedir?

Futbolda, rakiplerinden üst düzey futbol oynayan, oyuncularının ise diğer rakip oyuncularından farklı olarak daha iyi bir oyun ortaya koyan takımlar için “uzay takımı” adı verilir.

Uzay takımı teriminden söz edilen, oyuncuların ve takımın dünya üzerinde faal olarak oynayan herhangi bir takıma ve herhangi bir oyuncusunun bir başkasına benzemeyecek ölçüde iyi oynamasıdır.

Öte yandan bu terim, bir takımla dalga geçmek için de kullanılır. Diğer rakiplerinden çok daha iyi bir oyun ortaya koyduğu söylenen ve bu söylemi sadece kendi taraftarları dile getiren bir takım hakkında diğer takım taraftarları “uzay takımı” diyerek bunu bir dalga konusu haline getirebilir.

Üst düzey bir kadro ortaya koyan ve oyuncularının her birinin kendi mevkisinde benzersiz olması ve üst düzey bir performans göstermesi, uzay takımının birkaç özelliklerinden biridir. Aynı zamanda uzay takımı olarak taraftarları tarafından sıklıkla bahsedilen kendi takımlarının oyun stilleri de yine diğer takımlardan kat be kat üstündür.

Hangi Takımlar Uzay Takımıdır?

Real Madrid’in ”galacticos’ olduğu; 2009’lu Barselona kadrosu, Milan’ın 2006 efsaneleşen kadrosu gibi kadro ve takımlar uzay takımı denilince ilk akla gelenlerden. Öte yandan bir de ligimizdeki uzay takımlarından söz edelim. Örneğin sezona kim daha iyi başlamış ancak daha sonra tökezlemiş ise o takım uzay takımı olarak dalga konusu olacaktır. Zira kendi taraftarları, ilk haftalarda alınan yanıltıcı galibiyetler ile takımlarını çok üst düzey görmüş ancak takke düşüp takımın gerçeği ortaya çıkınca da durumun vehametini anlamışlar fakat rakip taraftarlar tarafından çoktan tiye alınmışlardır. Örneğin bu takım Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ise komedi olduğundan daha da sansasyonel olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi