Spor

Sporcu Makarna Yer mi? Noodle Yer mi?

Makarna ve pilav benzer besinler olsa da neden sporcuların pirinç pilavını tercih ettiğini hiç düşündünüz mü?

Sporcu makarna yemez. Bunun sebebi glisemik indeks yükünün oldukça fazla olmasındandır. Yapısal olarak kanınızdaki insülin seviyelerini ani olarak zirve noktalara taşıyarak ardından dipleri görmenize sebep olur. Bulk döneminde ne bulursanız yiyin mantığı tamamiyle yanlıştır. Clean bulk yani temiz bir hacim alma sürecinde de makarna yemek yanlış olacaktır.

Makarna yemeyi canınız istediği zaman esmer makarna çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle vücudunuz glisemik indeksi daha düşük ve sağlıklı besinler almış olur. Ancak tamamen esmer ve organik undan yapılmış makarna da olsa yalnızca sınırlı miktarda tüketilmelidir.

Sporcu Noodle Yer mi?

Noodle son yıllarda oldukça popüler olan bir besin. Sporcuların kesinlikle tüketmemesi gereklidir. Yapı olarak düz makarna gibi faydasız karbonhidrat türü içermesinin yanında, kendinde ve sosunda da ekstra koruyucu maddeler bulunduğundan dolayı uzun vadede de sağlığınıza oldukça büyük zararlar verebilir.

deneme bonusu

One thought on “Sporcu Makarna Yer mi? Noodle Yer mi?

  • recep melih

    internet çok garip bi yer. nerden salladınız bunları

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds