Sağlık

Sucuk Gluten İçerir mi?

Bol yağ ve tuz deposu. Evet, sucuk et ürünü olduğundan dolayı güvenilir bir protein kaynağı sanılsa da sağlık açısından son derece zararlıdır. Ayrıca yüksek miktarda gluten içerir. Et, tavuk gibi ürünlerde genellikle gluten olmadığı düşünülür. Ancak işlenmiş ürünlerin içerisine kıvam artırmak amacıyla glutenli buğday türevi ürünler eklenmektedir. Bu sebepten dolayı uzak durmanız gereken besinlerin başında gelecektir.

Glutensiz Sucuk Var mı? Nerede Satılır?

Genellikle piliç sucuklar gluten içermez. Bunun dışında et ürünü olan sucuk türlerinin glutensiz olanları da var. Bu ihtiva durumu ısıl işlem görüp görmemesi ile ilgili değildir. Bu sebepten dolayı marketten ya da internetten alışveriş esnasında etiketini çok dikkatli bir şekilde incelemenizde fayda olacaktır. İçeriğinden şüphe duyduğunuz tüm gıdalar hakkında detaylı bilgi edinmek için sitemizin arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. Yine de aklınıza takılan bir soru olursa yorum olarak bırakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi