Suriyeli Kadının Zehirlediği Kedileri Güpegündüz Sokak Ortasında Çöpe Atması

Ruha haber ajansının haberine göre Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Muradiye Mahallesi 376.Sokakta Suriyeli bir kadın, sokak ortasında daha önceden zehirlediği kedileri çöpe atmak için harekete geçince mahalleli tarafından tepkiyle karşılandı.

Cep telefonları ile vahşeti kayıt altına alan vatandaşlar, Suriyeli kadının, zehirlediği iddia edilen kedileri çöpe atmak isteyince mahalleli ayağa kalktı.

Aynı muhitte daha önce de benzer kedi ölümleri olduğunu söyleyen mahalleli, Suriyeli kadının güpegündüz sokak ortasında öldürdüğü kedileri çöp konteynerine atmak isteyince, kedi ölümleri nedeniyle öfkeli olan mahalleli, tepkisini Suriyeli kadına gösterdi.

Mahallelilerin ifadesine göre yoğun baskılardan dolayı, Suriyeli kadın evi terk etmek zorunda kaldı.

Aşağıda linki bulunan videoda, dikkat ettiğinizde Suriyeli kadının elinde tuttuğu iki kediden sağdaki kedi, hala hayatta ve can çekişiyor.

Vahşetin milleti olmadığını bir kez daha gördüğümüz bu olayda biz, bunu yapan Türk olsa da yazardık. Vahşet ve gayri insanilik, millet kılıfı üzerinden meşru bir zemine çekilemez. Hayvanları böyle kötü bir yöntemle öldürmek ve sanki hiçbir şey olmamış gibi sokak ortasında çöpe atmak, rahatlığın geldiği son nokta.

Kedilerin size ne gibi bir zararları olabilir? Belki bir zararları oldu ama zehirlenmek suretiyle öldürülmek hangi kedinin hak ettiği bir son. Henüz canlı/can çekişen bir kediyi çöpe atarak ölüme terk etmek, hangi vicdanın kalıplarına sığar?

Mahallelinin duyarlı oluşu, bu konudaki tek teselli. En azından tepki var. Ya böyle bir vahşete tepki olmasaydı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi