Gezi

Tatile Giderken Kombi Kapatılır mı?

Tatile giderken evde ne var ne yok bütün elektrikli araçların kapatılması bir alışkanlık. Daha önceki gezi yazılarımızda sizlere tatile gittiğiniz esnada dikkat etmeniz gereken ve orada bulabileceğiniz, yanınıza boşuna yük etmenize gerek olmayan araçlardan detaylı olarak bahsetmiştik. Bu makalemizde ise sizlere kombi konusundan bahsedeceğiz.

Tatile kış ya da yaz aylarında gidiyor olabilirsiniz. Bu anlatacağımız durum için kombinin sıcak kalorifer tarafının kapalı olmasının bir alakası bulunmamaktadır. Tatile gittiğiniz esnada aşağıdaki adımları kombiniz için aşağıdaki adımları uygulamanız son derece önemli olacaktır.

  • Kombinin sıcak su ve kalorifer ayarını tamamen sıfır konumuna getirin,
  • Kombi şalterini kapatın,
  • Kombi doğalgaz vanasını tamamen kapatın,
  • Evinizin girişinde bulunan doğalgaz vanasını kapatın.

Buradan da anlayabileceğiniz gibi tatile giderken kombi tamamen kapatılmalıdır. Açık olması için bir sebep yok ancak, eviniz büyük ve çok soğuk kış ayları içerisinde iseniz kombinizin kısık derecede birkaç gün açık kalmasında da bir sakınca olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi