Ekonomi

Temettüsüz İşlem Tarihi Ne Demek?

Borsada hisse aldığınız firmalar belirli dönemlerde açıklandığı şekilde temettü dağıtımına giderler. Bu elinizdeki hisse için edindiğiniz ekstra bir kâr olarak görülebilir. Ancak hisseyi temettüsüz işlem tarihi öncesi almış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde temettü dağıtımından hiçbir şekilde faydalanamazsınız. Bir sonraki temettü dönemine kadar hisseyi elinizde tuttuğunuz takdirde temettü alabilirsiniz. Bir başka deyişle, temettüsüz işlem yalnızca o dönemdeki temettü dağıtımını kaçırdığınız manasına gelir.

Temettüsüz İşlem Ne Demek?

Temettüsüz yapılan işlem firmadan temettü hakkı iddia edemez. Bu şekilde yalnızca firmanın hissesi elinizde kalarak değer yükselmesnden faydalanabilmiş olursunuz.

Temettüsüz İşlem Tarihi Ne Demek?

Bu tarih sizin için önemlidir. Temettünün hesabınıza yatacağı tarihle alakası yoktur. Bu tarihten önce hisseyi elde etmezseniz temettüsüz sınıfına girerek temettü hak edemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds