Sağlık

Terramycin Krem Mantar ve Uçuğa İyi Gelir mi?

Terramycin Krem, deri hastalıkları, göz enfeksiyonu ve yara izlerinde kullanılan bir kremdir. Bu yazımızda Terramycin kremin uçuğa iyi gelip gelmediğinden söz edeceğiz.

Terramycin Krem Mantar ve Uçuk Yaralarında İşe Yarar Mı?

Terramycin Krem uçuğa iyi gelir. Sivilce yaralarına iyi geldiği bilinen Terramycin Krem, uçuk tedavisinde de kullanılır ve fayda sağlar. Bir çok yara tedavisinde kullanılan Terramycin krem Uçuk tedavisine de katkı sağlar. Terramycin Krem çok fazla ilerlememiş mantar yaralarını iyileştirici özelliğe sahiptir fakat ilerlemiş olan mantar yaralarına herhangi bir katkı sağlamayabilir. Mantar yaralarınızda Terramycin’i doktorunuza danışarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tıbbi Açıklaması: Polimiksinler, negatif bakterilere karşı bakterisittir. Plymyxin B sülfatın bir miktar antifungal aktiviteye sahip olduğuna dair göstergeler de vardır. Polimiksin B Sülfatlı Terramycin Oftalmik Merhem, özel bir petrolatum bazında oksitetrasiklin hidroklorür ve polimiksin B sülfatın bir süspansiyonudur.

Bir başka kaynakta Terramycin ilacının mantara iyi gelip gelmediği ile ilgili şu ifadelere yer verilmektedir ”…Bununla birlikte, tetrasiklin, en azından bu çalışmada belirtildiği gibi yüksek konsantrasyonda mevcut olduğunda, antifungal (mantar önleyici) aktiviteye sahip gibi görünmektedir.

Bunların dışında Terramycin’in dışında uçuk tedavisi için Zovirax merhem önerilmektedir. Zovirax merhem, Asiklovir topikal (cilt için), uçuk virüsünün neden olduğu cilt semptomlarını tedavide kullanılan antiviral özellikli bir ilaçtır. Asiklovir topikal krem, dudaklardaki ve yüzdeki uçukları tedavi etmek için kullanılır.

kaynak:

  • https://adamshorsesupply.com/terramycin-ophthalmic-ointment-with-polymyxin-b-205779
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2408679/
  • https://www.rxlist.com/zovirax-ointment-drug/patient-images-side-effects.htm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.