Sağlık

Thincal Gaz Yapar mı?

Thincal isimli ilaç obezitenin tedavisinde aktif olarak rol oynamaktadır. Uzman hekim kontrolünde ve uygun bir dozajlama ile kullanıldığında kilo vermenize yardımcı olacaktır. İlaç bağırsakta yağların emilimini azaltarak çalıştığından dolayı, özellikle kontrolsüz kullanımında sindirim sistemi ile ilgili birçok yan etki görülebilir. Bu yan etkilerden en yaygını ise gaz ve şişkinlik şikayetidir. Thincal gaz yapar. İlacı kullanım esnasında gaz şikayeti yaşıyorsanız doz düşürme ya da ilacı tamamen bırakmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Tedavinin etkili bir şekilde devam edebilmesi için doktorunuz başka bir ilaç reçete edebilir. Ya da bu etkinin ilacın kullanılmaya başlanmasında yalnızca ilk birkaç gün süreceğini söyleyip ilacı kullanmaya devam etmenizi isteyebilir. Bu etkilerin hepsi yaşınız, kilonuz ve cinsiyetiniz gibi etkenlere bağlı olacağından dolayı farklılık gösterebilmektedir. Bunların dışında beklenmeyen ekstra bir yan etki gördüğünüzde de eczacınıza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds