Ticari Ürün Sorumlusu Nedir? Ne Yapar Görevleri Nelerdir? Maaş ve İş Tanımı

Ticari ürün sorumlusu nedir, ne yapar, ne kadar maaş alır 2019? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek ve pozisyonlardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca ”ticari ürün sorumlusu”ndan, iş tanımından ve maaş bilgisinden söz edeceğiz.

İş Tanımı

• Mağazasında/ bölgesinde müşteri segmentasyon çalışmalarını yapar , müşterileri giyim tarzlarına göre gruplandırır ve bu personellerin mağazalarda bulunma oranlarını ve potansiyelini belirler.

• Bölgesindeki / mağazasındaki farklı personalara ait müşteri beklentilerini, ihtiyaçlarını, tercihlerini, stilini, içgörüsünü, alışveriş motivasyonunu araştırır, öğrenir ve bu verilerin koleksiyon oluşturma, range planlama, allokasyon süreçlerinde kullanılması için merkeze iletir.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 “Merve’nin Annesiyle Spor Yapmasına Yardım Et” Sorusunun Cevabı Nedir?

• Tanımlanan personaların içinde bulunduğu iklim ve kültürü de dikkate alarak dönemsel ve okazyon ihtiyaçlarına göre mağazasında olması gereken ideal ürün karışımını belirler ve bu verilerin cluster bazında bütçe ve koleksiyon planlama süreçlerinde kullanılabilmesi için merkeze iletir.

• Ticari ürün sorunlusu, kendi bölmesindeki trend olan ürünlerin personel bazında Boston Matrisine uygunluğunu ve bu matristeki evrelerini ve personele uygunluğunu, her trendin satış potansiyelini tespit eder, merkez departman ile paylaşır.

• Persona temelinde müşterilerin ürün taleplerini inceler, rakipler hakkında araştırmalar yaparak ticari ve trend ürün taleplerini öğrenir. Tespit ettiği ürünleri ise ilgili ürün ekipleri ile paylaşır ve bunlara uygun ürünler talep eder.

• Mağazasında olması gereken ideal ürün karışımını araştırır, analiz eder, belirler ve talep eder.

İlginizi Çekebilir:  Shift Nedir? Nasıl Yapılır?

• Mağazasında/bölgesinde mevcutta olan ile olması gereken ideal ürün arasındaki farkı belirler ,eksik olanları talep eder , uygun olmayanları iptal / iade eder.

• Bir sonraki sezon için hazır edilen koleksiyonun kendi mağazasına uygunluğunu denetleyip puanlar. Kendi mağazasına uygun olmayan ürünleri eleyerek kendi bölgesine özel ürünleri müşterilerin taleplerini de dikkate alarak mağazasına ister.

• Mağaza stoğunda bulunan ürünlerin satış hızını arttırmak ve maksimum satış potansiyeline ulaşmak için satış arttırıcı görsel faaliyetleri uygular/önerir.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 139. Seviye Kedi Fareli Matematik Sorusunun Cevabı Nedir?

Maaş

  • Markadan markaya değişmekle birlikte ortalama 2500-3500 arası bir maaş alırlar.

Ticari Ürün Sorumlusu ile İlgili Aramalar

Google’da ticari ürün sorumlusu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; ticari ürün sorumlusu ne iş yapar ticari ürün sorumlusu nedir mağaza ticari ürün sorumlusu ne iş yapar ticari ürün sorumlusu maaşları mağaza ticari ürün sorumlusu maaşları ticari ürün sorumlusu lcw mağaza ticari ürün sorumlusu lcw lcw ticari ürün sorumlusu ne iş yapar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara