Türkiye’nin En Büyük Üç Mafyası

Türkiye’de mafyalar malumunuz oldukça yaygınlar. Kurumsal kimliklerinin altında dahi bit mafya olabiliyor. Kahvehane kültürü tabi ”devlet de mafyaları kullanıyor, işleri bitince öldürüyorlar”, ”bu devirde mafya olacan abi”, ”abi şimdi iyi mafyalar da var haklarını yemeyelim” gibisinden sözleri ya duyuyor ya da ağızlarımızdan kaçırabiliyoruz. Bu yazımızda da halkımızın oldukça muteber bulduğu önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum: Türkiye’nin en büyük mafyaları. Tahmin edebiliyorsunuz öyle değil mi? Evet ta kendileri: Aziz Yıldırım, Melik Gökçek ve Recep Tayyip Erdoğan. Kendilerinin mafyalıklarından biraz bahsetmek ve ülkemizin bu saydığım isimlere ”mafya” cihetinden nasıl baktıklarını klavye bastığı sürece anlatmak istiyorum.

Aziz Yıldırım 

İlginizi Çekebilir:  Ne Zaman Zengin Olursunuz?

Z kuşağı neredeyse kendini başka bir kuşağa devredecek ama Aziz Yıldırım hala Fenerbahçe’nin başında. Bu makamda uzun yıllar nasıl bu kadar kaldı sanıyorsunuz. Elbette ki bu adam bir mafya. Hem de Türkiye’nin en büyük üç mafyasından biri. Fener’in başına geçti teneşirle gidecek. Rakibi Galatasaray onun başkanlığında 9 şampiyonluk yaşadı. Konuşmalarında mafya ağzını hiç bırakmıyor. Üstelik laf atmadığı kulüp başkanı, oyuncu veya hakem yok. Nasıl oluyor da bu adam hala Fenerbahçe’nin başkanlığını yapabiliyor? Elbette ki bu adam bir mafya olmalıdır. Bu arada ”R” harfini söyleyemeyen mafya mı olur: Oluyor

Melih Gökçek

Aziz Yıldırım gibi makamından ancak teneşirle gidecek, Y kuşağını gömmeye hazırlanan bir başkan var önümüzde. Öyle büyük bir mafya ki Melih Gökçek makamından ayrılmamak için en büyük mafya Erdoğan’a dahi posta koyabiliyor. İnanılmaz büyük bir mafya. Ankara’da her işletmenin haracı ona gider, onun izni dışında da bir yer açılmazmış. Devlet de Ankara’daki işlerini Melih Gökçek sayesinde yürütüyormuş. Yani alan memnun veren memnun. Yoksa bu kadar uzun yıl başta kalabilir miydi? Ondan önce Ankara’da Frigyalılar yaşıyordu. Hatta Ankara’nın adı Gordion‘du. Ne sanıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Üç Turuncunun Top Sakal Merakı

Vee Recep Tayyip Erdoğan

Ve gelelim Türkiye’nin en büyük mafyasına. ”Abi adam tam mafya”, ”Ülkede onun izni dışında bir şey olmaz abi”, gibisinden sözleri en çok duyduğumuz milyonların kalbini, bazılarının başka şeylerini çalan bu döneme damgasını vuran, ilerleyen dönemlere de damgasını vurması kuvvetle muhtemel siyasi kişilik, önder lider ama her şeyden önce ”abi adam tam bir mafya”

İlginizi Çekebilir:  Yağmur Yağdıktan Sonra Solucan Gibi Bir Anda Bitiveren Şemsiye Satıcıları

Evet, ülkemizin en büyük üç mafyasını okuduk, öğrendik. Bu üç isim mafya krallığının taht ortakları, yani kral adayları. Bir de kraldan çok kralcılar var mesela Sedat Peker de mafyacılığa soyunan kralcılardan yalnızca biri. Bir sözü hemen copy-paste edip şuraya yapıştırdıktan sonra ciddi bir esinti meydana getirmek istiyorum: Türkiye Cumhuriyeti mafyalar ülkesi olamaz.

Sizce bu isimler gerçekten mafya mı yoksa başa geçtiği koltuğundan bir türlü ayrılmak istemeyen, o koltuğu kendine paravan yapıp asıl işlerini koltuk arkasında yapan insanlar mıdır? Yorumu sizlere bırakıyor, esenlikler diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi