Tostların Efendisi: Tostçu Erol

Tostçu Erol’u yazmak için geç bile kaldım. Yeni youtube fenomeni tostların kralı Tostçu Erol. İlk başlarda youtube üzerinde küçük dükkanında tost tariflerini yayınlamaya başlarken bu kadar meşhur olacağını kendi bile tahmin edememiştir. Tam adı Mehmet Erol Sorgulu. 22 yıldır babasından kalan bu mesleği devam ettiriyormuş. Girişim kafası işte budur efendim. Bir tost dükkanı ne kadar meşhur olabilir ki? Videolarında kullandığı samimi dili sayesinde milyonların ilgisini çekmeyi başarmış. Özellikle atom tost videosunu aç bir şekilde izlemenizi tavsiye etmem. Çünkü Tostçu Erol’un Gaziantep’ten başka hiçbir yerde şubesi yok. Biz de yaparız evde derseniz deneyip vakit kaybetmeyiniz. Ben denedim güzel sonuçlar alamadım. Yumurtayı tost makinesine döktüğünüzde profesyonel tost makinelerine sahip olmadığımız için doğru düzgün pişmiyor. Dikkatimi çeken nokta bir tost yapımı için onlarca video üretebilmiş olması. Yok efendim sucuklu kaşarlı, yok kavurmalı atom sadece bir malzemeyi değiştirerek adam yeni tost üretiyor ve milyonlarca izleniyor. Aslında benim düşüncem bu adam belli bir süre sonra içerik üretemez idi.
Fakat bugün bir baktım ki vlog çekmeye başlamış ‘Tostçu Erol’un bir günü.
Yaptığı tostları hipnotize olarak izleyen bir kitle de var nefret edenler de. Eleştriler her zaman olacak tabi. ‘Margarini çok koyuyor.’ ‘Çok yağlı bu ne böyle.’ gibi eleştiriler alıyor genelde. Son zamanda en büyük patlak veren problem ise sinekli tost olmuştu.

 

Sinekli Tost
Tostçu Erol bir videosunda ekmeğin üzerine kaşarı koyarken yanında siyah sinek olduğuna tam olarak kanaat getiremediğim bir cisim beliriyor. Tabi kurnaz seyirciden kaçar mı? Hemen sinekli tost diye karalama çalışmaları başlıyor. Sonra youtube üzerinden açıklama yaparak krizi yönettiğini düşündü. Fakat açıklama pek de tatmin edici değildi. ‘İftira atanları mahkemeye vereceğim.’ ‘O sinek değildi sinek olsa düşerdi.’ gibi pek doyurucu olmayan açıklamalar yapıldı.
Yediğimiz gıdalardaki hijyen tabii ki çok önemli olabilir fakat bu konunun gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünüyorum. Her şeye rağmen Tostçu Erol un videolarını zevkle izlemeye devam edeceğim. yazıyı bitirmeden önce Tostçu Erol’u bilmeyenler için bir tane meşhur tost yapımı videosu ekliyorum. Evet yakın çekim alabilir miyiz lütfen? Kestik.

 

İlginizi Çekebilir:  Karton Bardakta Kek Olur Mu?

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri