Otomobil

Transporter Kontak Termiği Arızası Çözümü

Yine kontak arızası ile ilgili yüzlerce makalede detaylı bilgiler versek de her marka model araca özel kronik problemler farklı olduğundan dolayı bu makalemizde Transporter kontak arızası konusundan bahsedeceğiz. Bahsedeceğimiz konu T3, T4 ve T5 olmak üzere tüm serileri kapsamaktadır. Öncelikle yapacağımız işlem detaylı bir devre takibi yardımıyla sorunun kaynağına gitmek olacaktır.

  • Kontak dönmüyor, yavaş dönüyor,
  • Araç giderken birden stop ediyor,
  • Transporter anahtar imo okumuyor

Bunlar görebileceğiniz tüm arıza türlerinin listesidir. Ancak en büyük suçlu kronik olarak kontak termiğidir. Direksiyonun içerisinde ve kontak kısmının tam arkasında bulunan termik anahtar imosunu okuyarak motora çalışma veya kontak açma emri verir. Burada bir iletişim bozukluğu yaşadığınızda ise aracın saçmalaması ortaya çıkacaktır. Transporter araçlarda anahtardan önce bu nokta kontrol edilmelidir. Bu yerin ve parçanın tamirini sanayide bulunan kilitçi olarak tabir edilen ustalar yapmaktadır. Arızanız ile ilgili bir sorunuz varsa aşağı yorum bırakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds