Cengizhan Cevahiroğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Cengizhan Oğuz Cevahiroğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi üniversiteden mezun oldu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Cengizhan Cevahiroğlu”ndan söz edeceğiz. 

Cengizhan Cevahiroğlu Kimdir? 

  • TRT Haber Spikeri 

Uzun bir süredir TRT Haber ekranlarında yayınlanan ana haber bültenlerini sunan Cengizhan Cevahiroğlu, özellikle programa olan hakimiyeti ve düzgün telaffuzu ile dikkat çekiyor. Kanalda uzun süredir ana haber sunuculuğu yapan Cengizhan Cevahiroğlu hakkında merak edilenleri aşağıda sizler için şu şekilde derledik: 

Ne Mezunu? 

Cengizhan Cevahiroğlu hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri ne mezunu olduğu. Cengizhan Cevahiroğlu Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Ancak daha sonra kendi bölümü ile ilgili bir kariyer düşünmeyen Cengizhan Cevahiroğlu, haber sunuculuğunu seçmiştir. 

İlginizi Çekebilir:  Instagram Fenomeni Miray Atlı Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

TRT’nin düzenlediği 2009 yılındaki Uygulamalı Spikerlik Sınavı’na katılan Cengizhan Cevahiroğlu bu sınavdan başarıyla (77 puan) geçerek TRT’de stajyer spiker olarak göreve başlamıştır. 

BBC’de eğitim aldıktan sonra kamera karşısına geçen Cengizhan Cevahiroğlu, daha sonra uzun bir süre TRT Haber’de ana haber bültenlerini sunmaktadır. 

Nereli? 

Kendisi hakkında merak edilen bir diğer soru ise aslen nereli olduğu. Yaşamına İstanbul’da devam eden Cengizhan Cevahiroğlu, aslen Trabzonludur. 

İlginizi Çekebilir:  Alma Terziç Saraçoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Bu yazımızda kısaca sizlere Cengizhan Cevahiroğlu hakkında merak edilen belli başlı soruların cevaplarından söz ettik. Yazımızda eksik ya da hatalı olduğunu düşündüğünüz yerleri bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmından veya iletişim bölümünden iletebilirsiniz. Cengizhan Cevahiroğlu hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; 

 Cengizhan Cevahiroğlu TRT Haber, Cengizhan Cevahiroğlu aslen nereli, Cengizhan Cevahiroğlu kaç yaşında, Cengizhan Cevahiroğlu kim. 

İlginizi Çekebilir:  İnstagram Fenomeni Tolunay Uğurlukaya Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara