Türk Telekom Cayma Bedeli

Bu yazıda çoğunlukla Türk Telekom TTnet internet aboneliğinden caymaya çalışmamı ele alacağım. Fakat eğer başka bir firmadan hizmet alıyor iseniz cayma bedeli konusu ile ilgili genel bir fikir edinebilirsiniz. Yani doğru yerdesiniz. Zaten önceki yazımızda ‘Operatör Şirketleri Neden Taahhütlü Ürün ve Hizmet Satarlar?’ konusundan bahsetmiştik.

Yeni taşındığım evim için maalesef Türk Telekom aboneliğine başvurdum. Telefonda abonelik hakkında genel bilgi alırken internetimin tamamen bağlanması sözünü aldım. Yani her şey dahil Tozlumikrofon, Youtube’a bağlanana kadar bütün hizmet Türk Telekom firmasından olacaktı.

Sözde bağlantı için o kadar uzun süre beklemedim birkaç gün içinde gelip ADSL cihazını takıp bir saat içerisinde aktif olur deyip gittiler ama korktuğum başıma gelmişti. İnternet bağlanmadı. Problemin neden kaynaklandığından dolayı hiç kimsenin bir fikri olmaması da şaşırtıcı. Problem ile alakalı abartısız 7-8 saat boyunca telefonda görüşmüşümdür. Türk Telekom dolandırıcı olmayan firmanın yapmayacağı bir şeyi yaparak bana bunun VIP hizmete girdiğini ve sorunun çözümü için ekibin 50 TL ücretle yardımcı olacağını söyledi?! Paragraf başına tekrar dönelim ne sözü almıştım? Her şey dahil. Ben de haklı olarak cayma bedeli ödemeden cayma hakkımı kullanmak istediğimi söyledim. Çünkü onlar da bana bir taahhüt vermiş ve yerine getirmemişlerdi. Telefondaki müşteri temsilcisi kibar bir insanın konuşmaması gerektiği bir biçimde bana; ‘200 TL cayma cezası ödemek zorunda kalırsınız.’ dedi.

Tam yeri gelmişken söyleyeyim firmalar taahhütten cayma sırasında sadece verilen hizmetleri geri isteyebilir ve kullanılan indirimleri alabilir. Bu bedelin ADSL ücreti ve kurulum ücreti olduğunu söylediler. Bu noktadan sonra yorumu size bırakıyorum. Haftalar sonra sessiz sedasız internet bağlantısı geldi. Tam da tüketici hakem heyetine başvurup cayma bedeli ödemeden hakkımı kullanacağımı söylediğim zaman. İnternet hızı zaten ayrı bir sıkıntı. Neyse ki bu firma ile tüm alakamı kopardım. Hayatımın hiçbir alanında bu firma ile iş yapmak istemem ve tavsiye etmem. Çünkü verilen söz yerine getirilmedi üstüne dalga geçildi. Şerefli, vizyonlu firma sözünde durur.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi