Yemek Sepeti-Suç ve Ceza Reklamı

Yemek Sepeti, geçtiğimiz aylarda müşterilerine özel olarak gönderdiği maillerle sektörde müşteri ilişkilerine ne kadar önem veren bir kuruluş olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Mailini açan Yemek Sepeti üyeleri daha önce karşılaşmadıkları bir mail örneğine şahit oldular.

Mailde Yemek Sepetinden 90 gün boyunca sipariş vermemiş müşteriler hedef olarak seçildi. Yemek Sepeti kurucusu Nevzat Aydın’ın başrolde olduğu videonun başında müşteri ismi söyleniyor ve müşteriden ilk önce özür dileniyor. Daha sonra sipariş vermemesinden hangi Yemek Sepeti çalışanının sorumlu olduğu belirtiliyor. ARGE sorumlusundan tutun Halkla İlişkiler sorumlusuna, yazılımcısından satış direktörüne sorumlular tek tek belirleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Lifecell Reklam İncelemesi

Videonun sonunda Nevzat Aydın sorumlunun hemen tespitini müşteriden talep ediyor ve sorumlu kişiye soslu ceza, tüfekli ceza, helyum cezası, suyla ıslatma cezası, pasta cezası gibi cezalardan biri seçilerek sorumlu kişi hemen cezalandırılıyor.

Yemek Sepeti, yaptığı bu videoya Suç ve Ceza gibi oldukça popüler ve sempatik bir isim koydu ve reklamlar sosyal medyada ve web sitelerinde yayıldı. Yemek Sepeti böylece kendi reklamını çok ucuz bir yolla büyük bir kesime ulaştırmayı başardı. Yemek Sepeti kurulduğundan bugüne kadar olan sürede diğer markalara ilham kaynağı olacak seviyede bir halkla ilişkiler dersi vermekte. Müşteri ilişkilerinde oldukça muazzam bir marka haline gelen Yemek Sepeti, adeta müşterilerine gözü gibi bakmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Bir Reklam İncelemesi: Avon'un Burcu Esmersoy Reklamı

 

Reklam konusunda daha önce de büyük beğeniler toplayan Yemek Sepeti, özellikle son reklamı Suç ve Ceza ile reklam konusunda uzmanlaşmış olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Sektördeki alakalı alakasız tüm diğer firmalar, reklam konusunda bence Yemek Sepetinin stratejilerini örnek almalı. Haliyle bir gedik pazar (niş market) oluşturan Yemek Sepeti alanında rakipsiz diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Pegasus Ücretsiz Veremiyormuş

Müşterileriyle arası iyi olan bir markanın ilerlemesi ve de büyümesi kaçınılmazdır. Türkiye’de özel sektörün gelişmesi ve de büyümesi günümüzde artık müşterileriyle arasının ne kadar iyi olduğuna bağlı. Bu konuda Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı tüm özel şirketlerin müşterileriyle arasını iyi tutması halinde büyüyeceği ve gelişeceği su götürmez bir gerçektir ve tüm özel markaları müşterilerine önem vermeye davet ediyoruz.

İşte Suç ve Ceza reklamından Korhan’a verilen soslu ceza;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat