Allianz’ın Kalben’li Reklamı

Reklamlar vardır, bazen yıllar geçse de aklımızdan çıkmaz. Bazen jenerik müziği, bazen oyuncuları hayatımız boyunca unutamayacağımız içerikler barındırır. Her denk geldiğimizde izlemek isteriz televizyonlarda ya da dinlemek isteriz radyolarda.

Kalben’in Allianz reklamı da benim yıllar sonra dahi unutamayacağım içerikler ve temalar barındırır ve bu reklam her izlediğimde tebessüm etmeme neden olur. Genellikle sigorta reklamları can sıkıcı olur ve denk geldiğinizde izlemek istemezsiniz. Hemen değiştirirsiniz kanalı. Fakat bu reklamı sevmeyen yoktur diye düşünüyorum. Bir gün bir hocamız bu reklam hakkında şöyle demişti: “Sigorta şirketleri reklam ajanslarına bize bunun gibi reklam yapın diyor”

İlginizi Çekebilir:  Turkcell’in İlk Günkü Destek Ruhuyla Adlı Galatasaray Temalı Reklamı

Yani Allianz çıtayı almış göklere çıkarmış bu reklamla. Getirisi ne olmuştur bilemiyorum ama herkesin gönlünde bir taht kurmuşluğu vardır. Aynı zamanda o sıralar yeni yeni şarkı söylemeye, popüler olmaya başlayan Kalben için bir dönüm noktası olmuştur. Reklamla beraber Kalben, daha çok bilinmeye başlandı.

İlginizi Çekebilir:  Ne İş Olsa Yaparız

Eğer reklam veriyorsanız. Reklamların Olmazsa Olmazı: Reklam Çekicilikleri’ni kullanmalısınız. Bu reklamda ise reklam çekiciliği son raddesine kadar kullanılmış. En azından Kalben bir süre “Allianz reklamında şarkı söyleyen kadın” olarak anılmıştır. Düşünsenize, bir sigorta şirketisiniz ve reklamda kullandığınız jenerik herkesin ağzında ve kurumunuz bu sayede bilinirlik seviyesini bin kat artırmış. Daha ne olsun. Bir reklamdan daha fazlası olmuştur reklamınız. Ve ayrıca sektörünüze ilham kaynağı olmuşsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Sprite'ın Arkadaşın Seninle Birlikte Olmak İstiyor Reklamı

Böyle örnek olabilecek reklamların artması dileğiyle. Hoşçakalın

 

One thought on “Allianz’ın Kalben’li Reklamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri