Türkiye Brunson Karşılığında Ne Aldı?

Malum 12 Ekim tarihinde yapılan duruşmada, tutuklu bulunan ve çeşitli suçlardan hükümlü Rahip Andrew Brunson tahliye edilmişti. Bu karar, AKP seçmeninde dahi büyük bir şok etkisi yarattı. En yandaş olan gazeteler dahi karara karşı çıktı. Akıllarda da malum bir soru işareti bıraktı: Brunson’u verdik ama ne aldık?

Holosko artı bir miktar para mı? Eflak ve Boğdan mı? Azak kalesi mi? Holosko artık profesyonel olmayan bir futbolcu, Eflak ve Boğdan’ı 300 yıl önce kaybettik. Elde vereceğimiz bir şey de kalmadı. Peki ama biz ne aldık?

İlginizi Çekebilir:  Nurettin Yıldız: Yorgan Cinsel Dürtüleri Uyandırır!

”Al papazı ver papazı” gibi bir takas da gerçekleşmeyince sağ seçmenin aklı iyice karıştı. Reisin bu konuda sessiz kalması ise 11 Ocak 2018’de yaptığı ”bu fakir bu görevde olduğu sürece” açıklamalarından dolayı olduğu açık. Ne fakirliği kaldı ne de Brusnon’un Türkiye’de tutukluluğu.

İlginizi Çekebilir:  Prof. Dr. Bülent Arı: Türkiye'nin Geleceği İçin Cahil Nesil Lazım

Türkiye’nin Brunson karşılığında aldığı hiçbir şey yok. Fakat Brunson olayından sonra AKP seçmeninde büyük bir hayal kırıklığı oldu. Erdoğan’ın daha önce de böyle geri dönüşleri olduğunu unutarak yine hüsrana uğradılar. Oysa yine aynı Erdoğan Mavi Marmara olayında ”bana mı sordunuz” diyerek ümmeti bir kez daha hızına yetiştirememiştir.

Brunson Olayında da ümmet nereye koşacağını, neyi savunacağını şaşırdı. Oysa Erdoğan’ın sözlerine o kadar inanmışlardı ki reisin dönüşü büyük bir üzüntüye neden oldu bünyelerinde. Sabah, ATV, AHaber ve diğer yandaş medyalar da Brunson’un gönderilmeyeceğine dair alt yazılar geçiyordu, Fakat Erdoğan yine ters köşe yaptı. Baktı Amerika ile kafa tutmak bir işe yaramıyor, ekonomi almış başını gidiyor, donuyla inatlaşan bir tarafına eder misali geri adım atmak zorunda kaldı. Ekonominin kötüye gidişi de bir nedene bağlanmış oldu.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan Küpeli Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara