Uğur Yasin Asal Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Ne İş Yapıyor?

Uğur Yasin Asal kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı akademisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Uğur Yasin Asal’dan söz edeceğiz.

Uğur Yasin Asal Kimdir?

  • Akademisyen.

Lisans eğitimime 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başlayan Uğur Yasin Asal, yüksek lisans eğitimine ise 2010 yılında Milli Savunma Üniversitesi’nde Strateji Bilimi Bölümü’nde başlamıştır. Uğur Yasin Asal, doktora eğitimini ise 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktoradan mezun olduktan sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde doktor öğretim üyesi olarak göreve başlayan Uğur Yasin Asal, 2022 yılından beri aynı üniversitede doçent doktor olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası Ekonomi Politik, Strateji ve Güvenlik ile Dış Politika Analizi gibi konularda uzman olan Uğur Yasin Asal, aynı zamanda orta seviye Rusça ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Uğur Yasin Asal ayrıca çeşitli medya kurum ve kuruluşları ile muhtelif panel ve sempozyumlarda konuşmacı olarak yer almıştır. Sosyal medya hesabından da paylaşımlarda bulunan Uğur Yasin Asal hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting