Biyografi

Eşref Yalınkılıçlı Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Ne İş Yapıyor?

Eşref Yalınkılıçlı kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Eşref Yalınkılıçlı’dan söz edeceğiz.

Eşref Yalınkılıçlı Kimdir?

TRT Rusya muhabiri olan Eşref Yalınkılıçlı, Moskova’dan canlı yayın bağlantıları ile Rusya’daki gelişmeleri aktarmaktadır. Son olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası süreçte bölgedeki gelişmeleri aktaran ve Rusya cephesindeki haberleri Türk kamuoyuyla paylaşan Eşref Yalınkılıçlı, TRT bünyesinde muhabirlik ve temsilcilik yapmaktadır. Eşref Yalınkılıçlı, TRT bünyesinde Rusya’daki gelişmeleri, Rusya’nın mevcut durum ve tutumunu Türk izleyicilerle paylaşmaktadır.

Eşref Yalınkılıçlı aynı zamanda Anadolu Ajansı, SETA, TRT World gibi kurumlarda da görüşlerini paylaşmaktadır. İyi derecede Rusça ve İngilizce bilen Eşref Yalınkılıçlı, Moskova’dan gelişmeleri aktarmaya devam etmektedir.

  • görsel kaynağı: https://www.trthaber.com/dosya-haber/esref-yalinkilicli-80/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds