Uludağ Sözlük Kimin?

Uludağ sözlük 2005 yılında “Ulu’lardan Ulu Bir Sözlük” sloganı ile yayın hayatına başlamış olup, İsmail Alpen tarafından hayata geçirilen bir projedir. Türkiyenin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Uludağ Sözlük içerisinde on binlerce çaylak yazar ve 10 ‘a yakın moderatör bulundurmaktadır.

İsmail Alpen, sosyal medya girişimcileri derneği kurarak gençleri bilgilendirmeyi amaçlayan bir insandır. Kendisi Bursa ilinde ikamet etmekte olup aynı zamanda başarılı girişimleri sayesinde üniversitelerde sık sık söyleşiler vermektedir. Sözlük kavramını ve sözlük ortamlarını ülkemize kazandıran İsmail Alpen başta bu siteyi fikirlerini paylaşmak ve eğlenmek için açmış olsa da zamanla uludağ sözlük bir çığa dönüştü. İsmail Alpen sayesinde hemen ardından bir sürü başarılı sözlük sitesi açıldı ve sözlük siteleri zaman içerisinde toplum içerisinde çok önemli bir hale geldi. Toplumsal olaylara dikkat çekmesiyle her geçen gün daha da yaygınlaşan ve insanların bazı konularda birçok kişinin fikrini almasını sağlayan sözlükler sayesinde zaman zaman firmaların güvenilirliğine bile bu siteler üzerinden bakmaya başladık.

İlginizi Çekebilir:  Behzat Ç.'den Söz'e Evrilen Star TV

Google üzerinden yaptığımız her aramanın ardında elbet bizi bir sözlük sitesi karşılıyor. Kendi sistemi üzerinde İsmail Alpen, “zall” kullanıcı adı ile zaman zaman entry dediğimiz post girişlerini yapıyor. Onu tanıyanlar İsmail Alpen hakkında genelde yardım sever olduğunu, çevresindekilere yeni bilgiler kattığını, sözlük adına iyileştirmeler yapan ve kimseyi kırmayan bir insan olduğunu söylüyorlar.

İlginizi Çekebilir:  Çarpıştığı Erkek Tarafından Dövülen Başörtülü Kadın Şort Giymediği İçin Destek Görmedi

Araştırmalarımızın sonucunda inci sözlük kurucusu Serkan İnci ile yakın arkadaş oldukları kanısına varmak gayet kolay bir çıkarım olur. Hatta birlikte “silikon vadisi kafasıyla” isminde bir kitap bile yazmışlardır. Yine iki ismin çıkardığı bir başka kitap olan “Bitcoin Devrimi” kitabı yine büyük ilgi görmeyi başarmıştır. Bu kitapların ardından sık sık imza günleri düzenleyerek kitlelerle sürekli bir araya gelmiştir. Gündemi ve teknolojiyi sürekli takip ettiğini ise twitter hesabında yaptığı paylaşımlardan anlamanız mümkün. Zaman zaman siyasi ve sosyoloji üzerine atıflarda bulunan İsmail Alpen birçok gencin hayali olabilecek başarıları yakalamış ve muazzam bir ortam yaratmış diyebiliriz. Aynı zamanda düzenli olarak yaptığı Sosyo Trend programının videolarına youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki: Hainlik Edenlerin Çoğu Üniversite Mezunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara