Biyografi

Vahide Perçin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Eşi Kim?

Vahide Perçin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Vahide Perçin’den söz edeceğiz.

Vahide Perçin Kimdir?

  • Oyuncu.

13 Haziran 1965 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Vahide Perçin, aslen Yunanistan göçmeni bir ailenin kızıdır. Annesi ev hanımı babası kamyon şoförüdür. Lisede grafik üzerine eğitim alan Vahide Perçin, lisans eğitimine İktisat Fakültesi’nde başlamış ancak daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü kazanarak bölümünden başarıyla mezun olmuştur.

İlk olarak ”Bir İstanbul Masalı” adlı dizide Suzan karakterine hayat vererek televizyon dünyasına adım atan Vahide Perçin, sonrasında Hırsız Polis adlı dizide Fulya karakterini canlandırmıştır. Vahide Perçin ayrıca 2006’da gösterime giren ”İlk Aşk” adlı filmde Çetin Tekindor ile başrolde oynamıştır. Başarılı oyuncu Vahide Perçin aynı zamanda 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Hürrem Sultan karakterine hayat vermiştir. 1991 yılında Altan Gördüm ile evlenen Vahide Perçin’in 1994 yılında Alize adlı bir kızı dünyaya gelmiştir. Vahide Perçin ve Altan Gördüm çifti 2013 yılında ayrılmışlardır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Vahide Perçin 1.78 m boyundadır.

Vahide Perçin, oyunculuk çalışmalarına ATV ekranlarında yayınlanan ”Aldatmak” adlı dizide yaşamıştır. Başarılı oyuncu Vahide Perçin hakkında merak edilen gençliği, kardeşleri var mı ne iş yapıyorlar gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Vahide Perçin, erişim tarihi: 8 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.