Biyografi

Ilgın Çakır Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Ilgın Çakır kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ilgın Çakır’dan söz edeceğiz.

Ilgın Çakır Kimdir?

  • Oyuncu.

29 Eylül 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ilgın Çakır, Fransız Lisesi mezunudur. Oyunculuk eğitimlerini New York Stella Adler Konservatuvarı’nda tamamlayan Ilgın Çakır, sonrasında Rose Bruford College, Broadway Dance Center’da ve Harika Uygur Atölyesinde eğitimler almıştır. Oyunculuk çalışmalarına Icon Talent Menajerlik bünyesinde devam eden Ilgın Çakır,2015 yılında Naciye aldı filmde rol almış; akabinde O Kız isimli dizide Mine karakterine hayat vermiştir. Güzel oyuncu Ilgın Çakır, O Kız aldı dizde Macit Koper, Ayten Uncuoğlu, Ogeday Girişken, Melih Selçuk, Cengiz Orhonlu, Dilin Döğer, Nehir Gökdemir ve Zeynep Sönmez gibi isimlerle beraber rol almıştır.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Ilgın Çakır 1.70 m boyundadır ve 48 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ilgın Çakır, oyunculuk çalışmalarına Kanal D’de yayınlanan O Kız adlı dizide devam etmektedir. Güzel oyuncu Ilgın Çakır hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biliyo.org, Ilgın Çakır, erişim tarihi: 8 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.