Vahşi Frank-Wild Frank (Francisco Cuesta) Kimdir?

NTVSpor’un kapanmasının ardından yayın hayatına başlayan ve yayın hayatına başladıktan kısa bir süre sonra izleyiciyi kendisine bağlayan, sıra dışı hayatı ve doğayla iç içe oluşu ile hayranlık uyandıran Vahşi Frank kimdir? 

Vahşi Frank ya da Wild Frank. Gerçek ismi Francisco Javier Cuesta Ramos. Televizyon yapımcısı ve maceraperest. 

16 Ekim 1971’de İspanya’da doğan (36 yaşında) Francisco Cuesta, D-Max kanalında kendisinin yapıp yönettiği Vahşi Frank adlı programla milyonların ilgi odağı haline geldi. Yılanlar, böcekler, bitkiler, engerekler, anakondalar ve dahi pek çok “zararlı” hayvan, onun için keşfedilmeye değer canlılar. 

İnsanoğlunun zarar vermediği müddetçe hiçbir canlının insana zarar veremeyeceği mottosuyla hareket eden Frank, programında da sık sık bunu dile getiriyor. Hayvanları avlanmak ya da yarar sağlamak için değil bir “canlı” olarak gördüğü için Frank, çoğumuzdan farklı bir karaktere sahip. 

Yaşamın bir serüven olduğunu söyleyen Francisco Cuesta, seyahat etmek için dünyanın en güzel ve en tehlikeli yerlerini seçiyor. Frank için sadece hayvanlar değil doğadaki her şey çok değerli. Onlarla herkesin başaramayacağı kalıcı dostluklar kuruyor. En büyük tutkularından biri de bitkiler. Ona her çeşit bitki örtüsü ile ilgili soruyu sorabilirsiniz. Hayvanları vahşi ortamında görebilmek için doğadaki her deliğe girip çıkıyor. Programında sadece hayvanları tanıtmakla kalmıyor; onlar hakkında en özel bilgileri de izleyici ile paylaşıyor. 

Amazon’un derinliklerine yaptığı tehlikeli yolculukta dört kurbağa ve bir engerek yılanı keşfeden Frank, tam anlamıyla bir hayvan hakları savunucusu. Özgürlüğünü kaybeden hayvanları doğasına kavuşturan Frank ayrıca kaçakçılarla da etkin bir mücadele örneği sergiliyor. Bütün bunları neden yaptığı sorulduğunda da ise “çünkü hayvanların avukatı yok” cevabını veriyor. 

Vahşi Frank, Bengal Kaplanlarını Hindistan’da; dünyanın en zehirli hayvanlarını Amazon’un derinliklerinde, balta girmemiş ormanlarda yakalamayı, onların dünyasına inmeyi bir programla başarmış. Bize de bu keyifli anları sadece izlemek kalıyor. 

Sporseverlerin NTV Spor’un kapanmasına üzülmesi çok da uzun sürmedi. NTV Spor’un yerini alan D-Max, kısa sürede büyük bir takipçi sayısına ulaştı. Bunda elbette Vahşi Frank’ın da payı büyük. 

Frank, ormanlarda dolaşırken şort giyiyor, zehri ile insanı birkaç dakikada öldürebilen yılanların dişlerini korkusuzca inceleyebiliyor ve kısacası vahşi doğanın tam anlamıyla içinde olmayı seviyor. Frank, bizlere aslında pek çok şeyi anlatıyor. Doğayı sevmeyi, korumayı, hayvanları ve bitkileri farklı bir gözle görmeyi öğretiyor bizlere. Temennimiz D-Max’in ücretli yayına geçmeyip uzun yıllar daha şifresiz olarak yayınlanması. Bu sayede başta Vahşi Frank olmak üzere pek çok doğa aşığı insanı izleme şansını elde edebiliriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.