Hayvanlar

Veteriner Kliniği Açarken ve Yönetirken İşinizi Kolaylaştıracak Sistemler-Bulutvet

Her detayın özenle düşünüldüğü bir veteriner kliniği açmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Bu detayların başında veteriner kliniği açmak için gerekli malzemeleri edinmek ve yasal prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirmek bulunur. Ardından sıra, finansal ve operasyonel süreçlerinizi planlamaya gelir. Kliniğinizin mali adımlarını ve iş akışını yönetmek için gelişmiş sistemlerden destek alabilirsiniz. Veteriner takip programları, bu faaliyetleri kolayca idare ve takip etmenizi sağlar. Yazının devamından klinik yönetimine profesyonellik katan bu sistemlere dair ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Veteriner Kliniği Açarken Yönetim Sistemi Neden Gereklidir?

Petlerin ve hasta sahiplerinin her ziyaretinden mutlu ayrıldığı bir veteriner kliniği açmak için gelişmiş sistemlerden yararlanabilirsiniz. Klinik açılışından yönetimine kadar tüm adımlarınızı kolaylaştıran veteriner programları, farklı amaçlara hizmet eden çözümler sunar. Örneğin randevu tarihlerini bu yazılımlardan planlayabilir, günlük, haftalık ve aylık iş takviminizi kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca klinik yönetim sistemi, mali süreçlerinize ilişkin modüller de içerir. Muhasebe modülleri; e-SMM kesme, alış satış raporu düzenleme; ciro, stok ve gelir gider takibi imkânı verir. Böylelikle kliniğinizin organizasyonel ve muhasebesel süreçlerini tek bir programdan yönetebilirsiniz.

Veteriner Klinik Yönetim Sistemlerinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Kliniğinize, hastalarınıza ve pet sahiplerine ait tüm bilgilere internet erişiminin olduğu her yerden ulaşmak istiyorsanız bulut tabanlı hayvan takip uygulaması kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar ya da programlar, verilerinizi bir dijital ağ teknolojisi olan bulut sistemlerinde saklar. Kurulum gerektirmediği için veteriner kliniğinin yönetim süreçlerini internet üzerinden yürütmek isteyenlere hitap eder. Bulut veteriner programları, bilgileri cihazların depolama alanlarından bağımsız olarak uzun süre ve güvenle saklamayı mümkün kılar.

Veteriner klinik yönetim yazılımı, çeşitli işlemlere yönelik modüller içerir. Bu sayede klinikler, farklı süreçlerini bu programlarda yer alan bir panel üzerinden yönetme şansı bulur. Söz konusu sistemlerden destek alarak veteriner kliniği açmak ve yönetmek isteyenleri bekleyen diğer avantajlar şunlardır:

  • SMS entegrasyonu sayesinde hasta sahipleriyle düzenli iletişim kurabilirsiniz.
  • Stok takibi ve kontrolü yaparak ürün miktarlarını kontrolünüz altında tutabilirsiniz.
  • Son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri tespit edebilir, satışlarınızda bunlara öncelik verebilirsiniz.
  • Alış ve satış yönetimi yaparak kliniğinizin kasa hareketlerini kontrol edebilirsiniz.
  • Alış satış faturası düzenleme gibi ön muhasebe işlemlerini yapabilirsiniz.
  • Sisteme entegre medikal cihazlardan alınan sonuçları görüntüleyebilir, aktarabilir ve arşivleyebilirsiniz.
  • Satıcı kaydı açma, senet oluşturma ve ödeme yapma gibi tedarikçi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hasta sahiplerine mobil uygulama üzerinden online randevu alma olanağı sunabilirsiniz.
  • Kritik stok düzeyi, SMS bakiyesi ve günlük ciro gibi konularda akıllı bildirimler alabilirsiniz.

Klinik yönetimi yazılımlarında veteriner ilaç takip sistemi gibi özellikler de bulunur. İlaç, aşı, genel muayene ve tıraş takibi ile hastalarınıza dair periyodik işlemler kontrol altında olur. Ayrıca bu sistemler, kliniğinizin e-Dönüşümünü de destekler. Faturaları doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığına (GİB) gönderme ve e-SMM kesme gibi imkânlar tanır.

Hastalarınız Hakkında Tüm Bilgileri Saklayın ve Kolayca Ulaşın

Hastalarınıza ait bilgileri, bulut veteriner programlarında uzun süre saklayabilirsiniz. Örneğin tedavi ve laboratuvar sonuçlarını, kliniğinize ait dijital arşivde güvenle bekletmeniz mümkün olur. Böylece ilgili belgelere, geriye dönük kontroller için eksiksiz olarak ve internet bağlantısının bulunduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

Hasta Sahiplerinizle İletişimi Sürekli Hâle Getirin

Başarılı bir veteriner kliniği açmak ve yönetmek istiyorsanız iletişim konusuna özen göstermeniz gerekir. Zira hasta sahipleri, petlerinin sağlığı için klinikle kesintisiz iletişim kurmak ister. Klinik yazılımlarındaki WhatsApp entegrasyonu, toplu ve otomatik SMS sistemi gibi özellikler, bu etkileşimi güçlü hâle getirir. Örneğin veteriner otomatik SMS sisteminden faydalanarak hasta sahiplerine randevu tarihlerini 1 gün önceden hatırlatabilirsiniz.

Veteriner Kliniğinizi Yönetirken BulutVet’in Özelliklerinden Faydalanın!

Veteriner kliniği açmak ve yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz desteğe BulutVet’ten ulaşabilirsiniz. Bulut veteriner programı, bahsi geçen tüm özellikleri tek panelde buluşturur. Kolay anlaşılabilir arayüzü, raporlama işlevi ve akıllı bildirimleri sayesinde klinik yönetiminde âdeta baş yardımcınız olur. Daha pek çok avantaj sunan BulutVet ile “0216 599 04 18” numaralı destek hattı üzerinden iletişime geçerek veteriner kliniğinizde yeni bir dönemin kapısını aralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds