Mizah

Vilada Erkan Muhabbeti Nedir? Vilada Erkan Kime Denir?

Sosyal medya ortamlarında gereksiz duyar kasan ve türlü oyunlarla kız düşürmeye çalışan samimiyetsiz tipler için kullanılan bir deyim olan Vilada Erkan, şu günlerde epey dikkatimi çekmiş bir muhabbet olduğu için yazmaya değer buldum. Sahi kim bu Vilada Erkan?

Gerçek kimliği belirlenemeyen ama ortalama bir robot çizimle profili aşağı yukarı tamamlanan Vilada Erkan, en yakınımızdaki insan dahi olabilir.

Toplumsal duyar, artistik duyar gibi pek çok envai çeşit duyar kasmakta üstüne tanınmayan Vilada Erkanlar’ın yaşam alanı daha çok sosyal medya.

Avına sinsice yaklaşıp en zayıf anını kollayan Vilada Erkanlar, avlarını yakalamak için önce bir yem atarlar. Sırtlan gibidirler. Avda seçicilik yapmazlar.

Eskiden sosyal medyada çok iş yapabilen Vilada Erkanlar, sosyal medyada bilinçli kullanıcıların artmasıyla işlerini yapamaz hale geldiler.

Vilada Erkanlar, işin komikliğini bir tarafa bırakırsak insan denen mefhumun ne derece dip yapabileceğini gösteren bir cinstir. Amiyane tabiriyle karı-kız düşürme ayağına türlü dolambaçlı ve çetrefilli yollardan yalan söyleyen, riyakarlık ve sahtekarlık ya da aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirler.

Kısacası Vilada Erkanları gördüğünüz yerde onlardan uzaklaşmaya çalışın, zira kene gibiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.