Sigara Paketini Gömleğinin Cebine Koyan İnsan

Gömlek cebinde sigara taşımak sigara tiryakileri ile sigara tiryakisi olmayanları turnusol kağıdı gibi anında ayırt etmemizi sağlayan meşhur bir ikon. Kimimiz bu ayırt edici noktayı dayılarımızdan kimisi şöför yakınımızdan kimimiz de babamızdan biliyoruzdur.

Gömlek cebinde sigara taşıyanların günde 9-10 adet sigara içmesini bekleyemezsiniz o sigara paketi oraya koyuluyorsa rahat bir iki paket “içilmesi” var.

İlginizi Çekebilir:  Webmaster Forumlarındaki Kullanıcı Tipleri

Kısa kollu gömlek ve gömleğin de pantolonun içine sokulması bu ikonun tamamlayıcısı aksesuarlarından.

Sigara paketini gömleğinin cebine iliştirmeye layık gören insan, sigara konusunda işe biraz duygusal bakar. Sigaranın yeri bir hareketle alınabilecek yerde olmalı, hemen yakılmalıdır. Zaten çoğu “Soft” adı verilen yırtmalı paket türlerinden. Paketin kapağını açmak için ayrı bir çabaya gerek yok.

İlginizi Çekebilir:  Ne Zaman Zengin Olursunuz?

Yalnız şöyle bir tehlikeyle karşı karşıyasınız: Recep Tayyip Erdoğan. Malum kendisi sigaraya savaş açmış durumda. Eğer sigarayı gömleğinizin cebinde taşırsanız her an sigaranızdan olabilirsiniz.

Saygıdeğer databeyzipusediyorum’a göre sigarayı gömlek cebinde taşıyan insanlar bundan 7 sene önce belinde telefon taşıyordu.

galiloo, databeyzipusediyorum, neysem oyum, la toussaint, gulumseraagrasif tusemkarabulgopot ve thepianoplayer’a buradan saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Özellikle tusemkarabulgopot’a görsellerinden ve uğraşından dolayı alkışlarımı ve şükranlarımı iletiyorum.

İlginizi Çekebilir:  Üst Araması ve Gıdıklanmak Üzerine

Kaynak: Ekşi Sözlük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara