Otomobil

Volvo S90 Hararet Göstergesi Nerede?

Volvo araç modelleri sürücüler için her detayı gösteren harika bir yapıya sahiptir. Eşsiz yapısının bulunması ve sürücülere profesyonel sürüş tecrübesi yaşatması oldukça etkilidir. Bunun yanında Volvo’yu yeni kullanmaya başlayan kişiler göstergelerden bazı noktaları bulamamaktadır. Bunlardan bir tanesi olan Hararet göstergesinin nerede olduğu sorusu bize de fazlasıyla gelmeye başladı. Bu yüzden bu yazımızda bu göstergenin nerede olduğuna değinmeye karar verdik.

S90 modellerde hararet göstergesi sürücü gösterge ekranında yer almaktadır. 8 inç boyutta olan bu gösterge içerisinde farklı bölümleri kapsayarak bambaşka noktalardaki bilgileri sürücüye aktarır. Yakıt göstergesi, sürüş modu, vites değiştirme göstergesi, hararet göstergesi, kalan yakıtla mesafe tarzında her şeyi belirten gösterge paneli, oldukça detaylı tasarlanmıştır.

Hararet göstergesi, Volvo S90 modeli için fazlasıyla önemli bir sistemdir. Göstergenin ibresi 90’ı yani yarısını geçmemesi gerekir. Bunun yanında eğer ki ibrenin 90’ı geçtiğini görürseniz direkt olarak motorunuzda bir ısınma problemi olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.