Teknoloji

Whatsapp Sahte Konum Atma

Whatsapp sahte konum gönderme çok basit adımlar ile yapılabilecek bir şey olmasına rağmen çoğu kişinin bunu bilmemesi güzel. Siz bu yazıyı okuyarak hem sahte konum atmayı öğrenecek hem de size atılan konumun sahte olup olmadığını anlayabileceksiniz. O zaman başlayalım. Bu yöntem sizi çoğu yerde kurtaracaktır hele ki sevgiliniz dışında anneniz babanız da arada bir konum atmanızı isteyip nerede olduğunu merak ediyorsa. Iphone, android ve windows tabanlı cihazlarda birbirine çok benzese de aralarında çok ufak farklar bulunuyor.

Öncelikle konum atabilmeniz için telefonunuzda GPS ve konum servislerinin açık olması gerekli bunun için ayarlardan ‘Gizlilik’ kısmına giderek bu ayarın whatsapp uygulaması için açık olduğundan emin olmalısınız.

  1. Sahte konum atmak için öncelikle whatsapp uygulamasına gidip konuştuğunuz kişinin sayfasını açın.
  2. Normal konum gönderir gibi aynı şekilde ‘Konum paylaş’ seçeneğini açın. Üst kısımda karşınıza bir arama kutucuğu çıkacaktır. Bu kısma atmak istediğiniz konumu yazın (bir pastane, cafe, hastane, işyeri olabilir) bunu seçtikten sonra gönder seçeneğine dokunun. Böylece whatsapp üzerinden sahte konum göndermiş olacaksınız.

Peki birinin bize sahte konum attığını nasıl öğrenebiliriz? Emin olun bu taktiği çoğu kişi bilmiyor. Bundan dolayı bunun farkına varamayacaktır ama siz varın. Konum geldiğinde altında kısa bir şekilde adres yazıyorsa konum atan kişi tarafından manuel olarak belirlenmiş mânasına gelmiş oluyor.

Bu çoğu zaman işe yarasa da ufak bir kötü haberim var konum atarken whatsapp başka şehir gibi uzak yerleri bulmanzıa engel oluyor. O ilçe veya çevredeki yerleri sahte olarak gönderebiliyorsunuz. Defalarca denememe rağmen bu konuda bir sonuç alamadım.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.