Instagram Engel Sorunu

Şu sıralarda Instagram engel sorunu birçok kullanıcının, fena halde canını sıkıyor. Bu sorunun birçok nedeni bulunuyor. Nitekim eğer Instagram tarafından hesabınıza bir engelleme konulduysa neredeyse bir şey yapamıyorsunuz. Bu durumda da sıkılmamak elde olmuyor. Herhangi bir şekilde bir arkadaşınızla etkileşime giremiyorsunuz. Bu durum ban yiyen kullanıcıları, fazlasıyla korkutuyor olabilir. Instagram engel kaldırma aslında o kadar da korkutucu, zor bir şey değil. Size verilen ban ya da engelleme genellikle kısa süreli oluyor. Bu akış yenilenemedi hatası gibi problemlere yol açabilir.
Bir süre sonra, tekrar hesabınız etkileşimlere açık hale geliyor. Yine de bireyler neden hesaplarındaki eylemlerin engellendiğini merak ediyorlar. Çünkü Instagram’ı uzun saatler boyunca aktif olarak kullanan insanlar bulunuyor. Instagram’ın birkaç günlüğüne bile pasif durumunda olması onları fazlasıyla üzüyor.

Instagram Engel Sorunu Neden Oluyor?


Instagram engel sorunu, genelde Instagram’ı çok aktif kullanan bireylerde görülür. Eğer bol paylaşım yapıyorsanız ve bolca birilerini takip ediyorsanız ban sizi bulabilir. Bu herkesin başına gelecek çok normal bir durumdur. Instagram yönetimi sadece hesabınızdaki son olayları fazlasıyla buluyordur. Bu onların bir tür güvenlik önlemidir. Yönetim ban süresi içerisinde sizin hesabınızı inceler.


Instagram’ın Eylem Limitleri Nelerdir?

İnstagram’ın belli başlı, gün içinde sınır olarak belirlediği eylem limitleri bulunuyor. Bu limitlerin herhangi bir şekilde dışına çıktığınızda söylendiği gibi engelleme durumu olur. Bu süreç içerisinde de hesabınız yönetim algoritması ile incelenir. 1-2 gün sonra inceleme biter ve hesabınız aktif olur. Instagram’da, bir gün içinde 7500’den fazla takip yapamazsınız. Bunun yanında, gün içerisinde 350’den fazla like yapamazsınız. Üstelik bir problemle karşılağınızda instagram iletişim ile de bağlantı kurabilirsiniz.

Kaynak: www.teknolojihaber.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: