Yemek

Yağsız Kek Olur Mu?

Kek diyetlerde yeri olmayan nispeten sağlıksız bir ürün olsa da çok canınız çektiğinde yağsız bir kek yapmak isteyebilirsiniz. Peki Yağsız Kek Olur Mu? cevabını bu makalemizde öğreneceksiniz.

Yağsız Kek Olur Mu?

Yağsız kek tarifi yağ kullanmak istemeyen birçok insan tarafından merak edilen konulardan biridir. Buna göre yağsız kek yapılabilir mi sorusunun cevabı hiç şüphesiz evettir. Yağ kullanmadan kek yapabilmek mümkündür. Yağ olmadan yapılan keklerin tadı normal keklerden farksızdır. Tadı daha hafif ve hafif süngerimsi kıvamda güzelce kabaran yağ kullanmadan yapılan kekler tat itibari ile de enfes olacaktır.

Yağsız bir kek yapabilmek için; süt ve yoğurdu beraber kullanmak kekin daha iyi kabarmasına yardımcı olacaktır. Fakat bu malzemeleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus malzemelerin oda sıcaklığında kullanılmasıdır. Burada kullanacağınız süt ve yoğurt tam yağlı olmalıdır. Kekinize farklı aromalar katmak için limon kabuğu rendesi de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi