Teknoloji

Yalnızca SOS Huawei Ne Demek?

Huawei cihazlar acil durumlarda kolaylıkla belirli numaralara ulaşabilmek üzere oluşturulmuştur. İçerisinde bulunan SOS özelliği sayesinde bazı bölgelerde yer alan yerel acil servislerine ulaşabilmeniz mümkündür. Örneğin polis, itfaiye ve ambulansa bu seçenek sayesinde bağlanabilir ve sorununuzdan söz edebilirsiniz.

SOS özelliği Huawei cihazlarda herhangi zor bir durumla karşılaştığınızda kullanmanız için tasarlanmıştır. Bu özelliği kullanarak anlık bir şekilde yaşadığınız zorluğu karşı tarafa gösterebilirsiniz. Acil Durum SOS özelliği aktif olmasıyla birlikte güç tuşuna beş defa art arda basarsanız cihaz otomatik olarak konumunuzu belirli servislere gönderir. Böylelikle zor durumda kaldığınızda basitçe yardım isteyebilirsiniz.

SOS Özelliği Nasıl Kullanılır?

Huawei cihazlarda SOS özelliği oldukça basit ve pratik bir şekilde açılabilmektedir. Özelliği aktif etmek için alt kısımda kalan maddeleri takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Burada yer alan ‘’Güvenlik’’ kısmından ‘’Acil Durum SOS’’ bölümüne giriş yapınız.
  • Daha sonra ‘’Acil Durumda Ulaşılacak Kişiler’’ seçeneğinden belirli öğeleri etkinleştirerek izinleri ayarlayabilirsiniz.

Bu seçenekleri ulaşarak SOS Özelliğini aktif edebilir, yaşayabileceğiniz olumsuz bir durum için önlemlerinizi önceden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds