Ekonomi

Yapı Kredi 75 Hata Kodu Çözümü

Bu hata hem sanal alışverişlerde hem de fiziksel POS ile yapılan işlemlerde karşınıza çıkabilir. Yapı Kredi 75 hata kodu demek, şifre deneme sayısı aşıldığından dolayı kartın bloke olduğunu ifade eder. İnternet alışverişi esnasında şifre girmediğiniz için alakasız olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak 75 kodu o anda oluşan bir hatayı ifade etmemektedir. Örneğin, daha önce yaptığınız bir alışveriş esnasında üst üste hatalı şifre girerek kartı bloke etmişsinizdir ve bundan dolayı kart blokeli durumda kalmıştır.

Hatanın çözümü için mobil bankacılık uygulamanız aktifse müşteri hizmetlerinde sıra beklemeden kart işlemleri menüsünü kullanarak yeni şifre belirleyebilirsiniz. Ancak buraya giriş bilgilerinin de unutulması halinde Yapı Kredi çağrı merkezini aramanız gereklidir. Müşteri temsilcisi güvenlik amacıyla sizden birkaç bilgi talep edebilir. Bunları sağladığınızda birkaç dakika içerisinde tekrar deneyiniz. Hata kodu almadığınızı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds