Yatmadan Önce Protein Tozu İçilir mi?

Yatmadan önce protein tozu içmek sizi gece boyunca uzun süre besleyeceğinden dolayı faydalı olacaktır. Yalnızca birkaç ufak noktaya dikkat ederek gece de kaslarınızı protein ile besleyip sabah adeta zımba gibi uyanabilirsiniz. Günde kaç ölçek protein tozu içeceğiniz yaptığınız sporun yoğunluğuna ve kilonuza göre değişmektedir. İnsanların kesinlikle görmezden geldiği, dikkat etmediği nokta şudur ki; içtiğiniz protein tozunun çok önemli olduğudur.

İlginizi Çekebilir:  Basketbolda Takip Smacı Nedir? Nasıl Yapılır?

Yatmadan Önce Casein Proteini İçin

ve farkı sadece birkaç hafta içinde farkı hissedin. İddaalı bir sloganla giriş yapmış olsak da bunun gerçekten ne kadar etkili olacağını şimdi açıklayacağız. Casein proteini yatmadan önce içilirse sindirimi çok uzun süreceğinden dolayı, uyku süresi boyunca vücudunuz besinsiz kalmayacaktır. Eğer yoğun spor yapıyorsanız ve günde 2-3 ölçek proten tozu kullanıyorsanız, sabah ve spor sonrası whey protein kullanıp gece yatmadan hemen önce de casein proteinini su ile karıştırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  NBA’de Tanking Nedir?

Su ile karıştırmanız detay bir konu gibi olsa da birkaç açıdan önemlidir.

-Gece vakti süt ile karıştırdığınızda midenizde sindirim problemi yaratabilir eğer illa süt ile içmek istiyorsanız laktozsuz süt tercüh etmeniz önerilir.

-Yağlı bir süt vücudunuza alacağınız yağ oranını arttırabileceğinden zararlı olabilir. Normalde fazla dikkate almaya değecek kadar olmasa bile, bu kadar düzenli bir beslenmeden bahsettiğimizde bunu da dikkate almak gerekir. Gün içinde aldığınız whey protenleri de su ile karıştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat