Sağlık

Yazz Doğum Kontrol Hapı Alkol ile Alınır mı?

İlaçları alkol ile kullanmak başlı başına bir risk teşkil etmektedir. Bunun sebebi alkol vücutta kana karıştığı esnada karaciğer tarafından süzülmek suretiyle işlenir. Aynı şekilde Yazz doğum kontrol hapı da aynı etkiyle vücudunuzda emilecektir. İlaç prospektüsü üzerinde alkol ile ilgili özel bir ibareye rastlamasak da bu ilacın alkol ile tüketilmesi uygun değildir.

Sağlığınızı tehdit edecek riskler konusunda bilgi verdik. Bir de bu işin farklı bir boyutu var. İlacın etkisini azaltmak. Doğum kontrol hapları prospektüsleri üzerinde sorumluluk almayıp yüksek bir koruma sağlasa da ilişki esnasında diğer yöntemlerde korunmanın sağlanmasını önermektedir. Alkol ile tüketimi ise bu etkiyi daha da azaltabilir. Ayrıca vücudunuzda bulunan ödemler dolayısıyla ilacı kullanıyorsanız, ödemlerin atılmasını engelleyebilir. Alkol zaten ayrıca ödem yapıcı etkide bir maddedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds