Sedat Peker’in Çarşı Grubunun Davetine Katılmasının Arkasındaki Sebep Ne?

Sedat Peker’in Çarşı grubunun kendisine gelen daveti üzerine Beşiktaş’ta bir mekanda Çarşı yöneticileri ile yemekte olduğu videosu sosyal medyada video olarak paylaşıldı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Çarşı grubunun daveti üzerine yemeğe katılmasını, Çarşı Grubu, resmî Twitter hesabından paylaştı.

Sedat Peker’in Beşiktaş’ta Greatness adlı bir bistroda görüntülenmesinin Beşiktaş’taki Bitlis mafyalarına göz dağı vermek olduğu da konuşulanlar arasında.

Organize suç örgütü lideri olduğunu her defasında yinelediğimiz Sedat Peker’in son icraatı da Çarşı grubunun yemeğine katılma paravanı altında mafyaya göz dağı vermek oldu.

Defalarca türlü suçlardan hüküm giymiş bir çete liderinin hala elini kolunu sallaya sallaya ortalıklarda kol gezmesi, Türkiye’de adaletin ve bürokrasinin ne kadar yozlaşmış olduğunun çok ama çok açık bir göstergesi.

Daha geçtiğimiz hafta kendisine küfreden bir vatandaşın adamları tarafından dövülmesini kendi sosyal medya hesabından paylaşan ve “daha fazlasını hak ediyorlar” diye küstahça bir açıklama cüretinde bulunan bu çete liderinin rahat tavırları eminiz ki başkalarını da ciddi bir şekilde rahatsız ediyor.

Kendisi aleyhine açılan onlarca dava olmasına rağmen henüz hiçbirinden hüküm gitmeyen hükümet uydusu bu çete lideri Sedat Peker’e adaletin ne zaman işleyeceği merak konusu. Öyle zannediyorum ki bu hükümet gitse bile bir başka hükümete sırtını dayayarak işlerini sürdürecek, her şekilde menfaat elde edecektir. Fakirlerin yanında, zenginlerin karşısında Robin Hood’luğa soyunan bu adamın sonunun geldiğini kestirmek de açıkçası pek bir maharet değil. Balonunun patlayacağı günü iple çekiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi