Yeşil Sermaye Nedir? Neye Kime Yeşil Sermaye Denir?

Siyasal İslam ve postmodernizmin paravanı altında türlü ekonomik rantlarını gerçekleştiren ve kazandığını kazandıktan sonra artistik İslamcı ayağına yatan, faizli mevduat hesaplarında milyonları olmasına rağmen hassas olduğu bilinen bir konu hakkında rahatça helal haram diyebilen, İslamı gerçekten yaşamak gibi bir amaçları olmayıp İslamı kendilerine araç olarak edinen insanların paralarına yeşil sermaye denir.

Yeşil sermaye, İslamı amaç olarak düşünen ve dünyadaki işleri, inancına göre düzenlenmiş bir insan modelinin ürünü/parası değildir. O parada sinsilik, düzenbazlık, iki yüzlülük, sahtekarlık ve bir o kadar da münafıklık vardır. Görüntü olarak Müslümanın diyen bir insanın haram olduğu Veda Hutbesinde belirtilen faizle ne ilgisi olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Çizme Ülkesinin Balık Şehri: Venedik

Şurası çok ilginçtir. Yeşil sermaye sahipleri daha çok sözde milliyetçi ve vatansever takılan insanlardır. Her gün sosyal medya hesabından vatan, millet bayrak paylaşır, üçüncü sınıf milliyetçilik yaparak eksik yönlerini kapatmaya çalışır. Mesela size güzel bir örnek vereyim. 15 Temmuz Darbe Girişiminin en çok konuşulan isimlerinden olan Galip Öztürk geçtiğimiz günlerde doların tavan yaptığı bir günde, İş Bankasındaki faizli mevduat hesabındaki parayı “dolarlarınızı bozdurun” mottosuyla sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Dolar son altı ayın en yüksek rakamıydı. Sorsan milliyetçi, vatansever ve dindar insanlar.

İlginizi Çekebilir:  Hatır Meselesi

Aynı şey cemaatler için de geçerli. Aldıkları he hesaplarına devrettikleri paranın kaynağı ve kullanım yerinin ne olduğunun herhangi bir önemi yok. Neden biliyor musunuz? Çünkü tüm kirli paralar, herhangi bir cemaatin hazinesine girdi mi helal olur ve tüm o paralar aklanır (!).

İlginizi Çekebilir:  Başkalarının Başarısızlığından Mutlu Olmak

Yeşil sermaye, dinin ne kadar yozlaştığını ve din diye nice insanın maddi ve manevi sömürüldüğünü bir kez daha bizlere gösteriyor.

Yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat