Hoşlandığınız Birisine Doğum Günü Hediyesi Almak

Hoşlandığınız birisine karşı büyütülen hisler ve süslü hayallerin malumdur ki belirli bir hududu yok. Sevgiliyle, daha doğrusu tek başınalık bir sevgiliye doğum günü hediyesi almak ise çoğu zaman en büyük cesaret gerektiren adımlardan biri olmuştur. Hediye. Doğum gününde, muhtemelen en özel ve anlamlı gününde hediye almak, o hediyeyi takdim etmek. Üstelik bunu anlaşmış sevgili aşamasındayken değil tek taraflı bir sevgimi aşamasındayken yapmak gerçekten büyük alkış gerektiren bir olaydır. Neden?

-Tuhaf karışılması normaldir.
-Anlam verememesi ihtimalini göz ardı etmemek gerekir.
-Neden hediye? Neden sen? Sorusu sorulur.
-Farklı anlamlar çıkartılabilir.
-Ve her şeyden önemlisi bir dönüm noktasıdır. Neden mi?

İlginizi Çekebilir:  Müsamaha Nedir?

Tuhaf karşılandığını veya büyük bir sevinçle hediyeyi kabul ettiğini varsayalım. Bu lehte bir dönüm noktası olur. Çünkü hediye, eğer anlamı büyükse, bir değere bürünür. Onda, size ait dönemsel veya ömürlük bir iz kalmış olur. Hatıralar sizi hep akılda tutar.

Anlam verememe ve neden sen? Neden bana sorusunun sorulduğu ihtimalini varsayalım. Artık eski siz yoksunuzdur. Meyilli bir siz varsınızdır artık.

İlginizi Çekebilir:  Hep Daha Fazlasını İstemek

 

Ver diğer önemli nokta ise hediye olarak ne alınacağıdır. Öncelikle şu birkaç şeyi bendeniz yapmanız gerekir.

 

-Alacağınız hediye basit olmasın.

-Mümkünse ömürlük ve hep yanında taşıyacağı bir hediye olsun.

-Kendi ellerinizle yapmış olduğunuz bir hediye olması gerekir.

-Hediye tek verilmemeli. Yanında bir kutlama kağıdı olmalıdır.

-Çok büyük hediyeler elbette ki dikkat çekecektir.

-Maddi açıdan küçük düşüren, veya öyle düşündürecek hediyeler almayın. Örneğin telefon. Benim param yok mu? Alamıyor muydum sorusu sorulur.

İlginizi Çekebilir:  İşi Ehline Vermek Gerekir

 

Gelelim bana göre en hassas noktaya. Hoşlandığınız kişiye hediye almadan önce aranızı sıcak tutmaya, arayı açmamaya dikkat edin. Örneğin görme imkanınız varsa görün, mesaj atın veya halini hatırını sorun. Varlığınız bilsin, hissetsin. Hiç mesaj atıp görüşmediğiniz ama hoşlandığınız birisine hediye almak elbette art niyetli ve kuşkulu algılanacaktır.

 

Umarım bir hediye ile anacınıza ulaşırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi