Biyografi

Yılmaz Ulusoy Kimdir?

Yılmaz Ulusoy kimdir? Yılmaz Özdil’in hayatı, kardeşleri ve hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda kısaca bulabilirsiniz. 

Yılmaz Ulusoy, Türk iş ve spor adamı. 1 Ocak 1941 günü Trabzon’un Of ilçesinde doğan Yılmaz Ulusoy, aynı zamanda Yılmaz Ulusoy Holding’in de yönetim kurulu başkanıdır. Ulusoy, 2012 yılında vefat eden Saffet Ulusoy ve 2014 yılında vefat eden Ali Osman Ulusoy’un kardeşidir. 

Şu anda 77 yaşında olan Yılmaz Ulusoy, 1967-1968 sezonunda ağabeyi Ali Osman Ulusoy’un Trabzonspor başkanı olduğu gibi kendisi de 1968-1971 yılları arasında Samsunspor başkanlığı görevini yapmıştır. 

2008 yılında Ulusoy Holding’ten ayrılma kararı alan Yılmaz Ulusoy, aynı yıl kendi adını taşıyan Yılmaz Ulusoy Holding’i açmıştır. Yılmaz Ulusoy bu ayrılık için şu sözleri kullanmıştır:

Babam 83 yıl önce yola çıktığında yalnızdı. Sonra 11 tane çocuk, aile öyle büyüdü ki 130 kişi oldu. Aile büyüdükçe, problemler arttı. 

Bilindiği üzere Ulusoy Holding’in temelleri Ulusoy kardeşlerin babası olan Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy tarafından 1937 yılında Trabzon’da atılmıştı. 

Yılmaz Ulusoy evli ve üç çocuk babasıdır. Kardeşleri ise Saffet Ulusoy, Ali Osman Ulusoy, Fatma Avşar, Niyazi Ulusoy ve Sefer Ulusoy’dur. 

Türkiye’nin önemli kuruluşları arasında yer alan ve tarihi 1930’lara dayanan Ulusoy Turizm, hatırlanacağı üzere 2008 senesinde üçe ayrılmış ve bu köklü kurum, o tarihten sonra aynı çatı altında bir daha toplanmamıştır.

Daha önceki yazılarımızda Ali Osman Ulusoy’dan ve Ulusoy’un varisleri arasında gösterilen Azad Yılmaz’dan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Yılmaz Ulusoy’dan söz ettik. Ali Osman Ulusoy ve Azad Yılmaz hakkında detaylı bilgi için ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi