Gündelik Hayat

Brain Test “Kartları Eşleştir” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanların en iyi oyunları arasında yer alan Brain Test, aynı zamanda AppStore’da da en çok indirilen mobil oyunları arasında yer alıyor. Oyunda zeka sınırlarını zorlayan pek çok soru olmasının yanı sıra oyunun çok fazla dikkat becerisi gerektirmesi de çok oynanmasının bir diğer nedeni. Hatta oyunda sorulan soruların birçoğu Google başta olmak üzere pek çok arama motoruna da aratılıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test oyununda sorulan ve Google’da aratılan önemli sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “kartları eşleştir” sorusundan söz edeceğiz. 

Kartları Eşleştir Sorusu 

Brain Test oyununun artık klasik hale gelen yanıltmacalı ve kafa karıştırıcı sorularından farklı olarak bu oyunda ilk önce kartları birbiri ile eşlemeniz gerekecek. Semboller iki kart üzerinde de aynı olursa kartlar eşleşmiş oluyor. Daha sonra geriye kalan kartların da eşleşmesi ve masada hiç kart olmaması gerekiyor ancak masada sadece geriye 1 kart kalıyor. Peki o zaman bu kart nasıl eşleşecek? 

Sorunun Doğru Cevabı: Son Kalan Kartı İkiye Bölün 

Evet. Bütün kartları birbiri ile eşleştirdikten sonra geriye bir tane kart kalacak. Bu kartı da elinizle ortadan ikiye ayırın ve böylece iki kart da eşleşmiş olacaktır. Böylece bu sorunun da doğru cevabını bulacaksınız. İşte bu kadar kolay. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Sorularda en sık başvurulan yöntem, kelime oyunları ve soru tümcelerindeki hatalar. Özellikle bu iki noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Sorunun doğru cevabı çoğu zaman soru tümcesi arasında gizli. Öte yandan kelime oyunların da dikkat etmelisiniz. Örneğin “Türkiye’nin ortasında ne var” sorusunun doğru cevabı bir şehir ismi değil “K” harfidir. Bunun da nedeni sorunun coğrafi olarak değil Türkiye kelimesinin kast etmiş olmasıdır. 

Diğer Sorular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.