Yunanistan Genelkurmay Başkanı: Türkleri Yerle Bir Ederiz

Komşu ülke Yunanistan’ın Türk ve Türkiye’ye olan nefreti dinmek bilmiyor. Yunanlılar bu sefer de Türkleri yerle bir edeceklerini söylediler. 

Noel kutlamaları çerçevesinde Savunma Bakanlığının basın mensupları için düzenlemiş olduğu basın toplantısında konuşan Yunan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan askeri ve silahlı birliklerinin bölgedeki barış ve kardeşliği, muhafaza etmekle yükümlü olduklarını ve Amerika Birleşik Devletleri’nin de aynı amaçlar doğrultusunda olduğunu ifade etti. Genelkurmay Başkanı Apostolakis ayrıca “Türkler kayalıklarımıza çıkmaya kalkışırlarsa onları yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir.” şeklinde konuştu. 

BBC Türkçe’den Stelyo Berberakis’in haberinde ayrıca Genelkurmay Başkanı Apostolakis’in Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uygulamış olduğu taciz ve baskılara karşı olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile yaptığı ittifak ile bölgedeki dengeleri sağladıklarını sözlerine ekledi. 

İlginizi Çekebilir:  Katar Emiri'nden Erdoğan'a 'Hediye' Uçak

Savaşı İstemiyoruz 

“Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye’nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye’nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz.” şeklinde konuşan Genelkurmay Başkanı Apostolakis, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’den hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini, kendi çıkarları doğrultusunda her zaman Türkiye’yi kendisine müttefik olarak görmeye devam edeceğini de ifade etti. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Yunan televizyonlarında Türkiye’nin askeri teknoloji konusunda ne kadar ilerlediği konuşulmuş ve ANKA, İHA gibi yerli üretim savaş teknolojilerinden söz edilmişti. 

https://youtu.be/gULrtmXIe2c

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi